19. dubna 2017 15:28 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Od největšího prodejce dovolených Invia odchází Fischer. Exim to zvažuje

Pláž - ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pláž - ilustrační | foto: Shutterstock

PRAHA Česká cestovní kancelář Fischer opouští největšího prodejce dovolených Invii. Skrze spolupráci si velké cestovní kanceláře vytvářejí s Invií konkurenci a to má být jeden z hlavních důvodů k odchodu. K rozchodu dochází v době, kdy se cestovkám daří a je před sezonou.

Podle serveru iDNES.cz cestovní kancelář Fischer zdůvodnila svůj odchod stručným vysvětlením. „K rozhodnutí jsme dospěli po zralé úvaze, co bude pro naši společnost nejlepší. Do naší obchodní strategie momentálně spolupráce s agenturou Invia nezapadá, proto jsme se ji rozhodli ukončit,“ uvedl výkonný ředitel Fischer Group Jiří Jelínek. „Jsem přesvědčený, že máme dostatečnou sílu na to, abychom dokázali stejný objem zájezdů prodat ve vlastní síti,“ dodal.

Přes Invii prodal Fischer zájezdy zhruba za 400 milionů korun za rok. Invia, která podle posledních dostupných výsledků prodala v roce 2015 zájezdy za 4,26 miliardy korun, ovšem mluví o nižším podílu pod tři procenta.

„Mrzí nás, že se jeden ze stovek našich partnerů rozhodl ukončit nabídku zájezdů prostřednictvím cestovní agentury Invia. Na náš byznys rozhodnutí Fischer Group nemá vliv, nabídka se asi sníží o několik hotelů, klienti to ale v celkovém počtu milionů termínů vůbec nepostřehnou,“ řekl šéf marketingu Invia Michal Tůma.

Vzájemná obava z konkurence

S Invií je ale nespokojených více cestovních kanceláří, podle serveru například Exim Tours. Některé kanceláře se pustily do vylepšování vlastních on-line rezervačních systémů.

„Vlastní internetový prodej Čedoku dále významně vzrostl po aktuálních úpravách rezervačního systému a po uvedení nového uživatelsky mnohem příjemnějšího webového portálu Čedoku do plného provozu v únoru tohoto roku,“ říká například ředitel Čedoku Jan Koláčný.

Lidovky.cz