7. prosince 2009 22:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Odbory pražského DP urazila pozvánka. Mluví opět o stávce

Odboráři dopravního podniku hrozí stávkou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odboráři dopravního podniku hrozí stávkou | foto: ČTK

Odboráři pražského dopravního podniku (DPP) obnovili činnost stávkového výboru. Požadují, aby Dopravní podnik s okamžitou platností, nejpozději do konce roku, ukončil spolupráci s firmou BNV Consulting. Druhým požadavkem odborářů je okamžité zastavení všech outsourcingových projektů.

Odboráři o tom informovali v tiskové zprávě. Nejpozději do konce roku odbory DPP požadují výsledek prověření s prokazatelnou nejméně desetiprocentní úsporou, proklamovanou BNV Consulting. "Odborové organizace při DP Praha ostře protestují proti obsahu ´Vánoční pozvánky´ agentury BNV Consulting pro zástupce firem, kde působí"," uvedli odboráři.

Pozvánka na večírek, která urazila odboráře Dopravního podniku

Komiksová část vánoční pozvánky je podle nich vrcholem cynismu a nelidského postoje k zaměstnancům pražského dopravního podniku. BNV Consulting svými nesystémovými a nekvalifikovanými návrhy připravila o práci a existenční jistoty řadu dlouholetých zaměstnanců DP, stojí v prohlášení.

Odbory již v listopadu připravovaly stávku, neboť nesouhlasily s řadou změn připravovaných vedením podniku a města. Předložily sedm požadavků, přičemž žádaly kromě doplacení 1,9 miliardy korun na provozní náklady ukončení všech dalších projektů, jež směřují k vyčlenění některých činností z podniku. Trvaly také na zastavení plánovaného propouštění. Rada města poté schválila uvolnění 900 milionů korun pro dopravní podnik, což odboráři označili za nedostatečné. Stávku se však podařilo odvrátit.

ČTK, Lidovky.cz