6. srpna 2012 20:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Odpoutat od práce se na dovolené dokáže jen třetina Čechů

Muž usnul v trávě, kde ho omylem přejelo auto (ilustrační foto).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž usnul v trávě, kde ho omylem přejelo auto (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA Pouze třetina Čechů se na letní dovolené dokáže zcela odpoutat od práce. Naopak 16 procent lidí si chce během dovolené udržet přehled o tom, co se v práci děje.

V případě nutnosti je ve spojení se svými kolegy, ač nerado, 40 procent lidí. Zbylých 11 procent dotázaných má delší dovolenou podmíněnou tím, že budou alespoň na dálku neustále k dispozici. Vyplývá to z průzkumu serveru OnlinePráce.

PŘEČTĚTE SI:

Odpočinek je pro efektivní práci nezbytný

"Je známo, že odpočinek je pro efektivní práci nezbytný, naopak neschopnost odstřihnout se od povinností i ve chvílích určených relaxování může vést k poruchám soustředění, motivace, výkonu a v extrémních případech i syndromu vyhoření," uvedla Lea Kozáková z OnlinePráce.

Výsledky průzkumu jsou podle ní zajímavé i pro zaměstnavatele, kteří by měli sami posoudit, zda by i pro ně nebylo výhodnější dopřát svým zaměstnancům ničím nerušený odpočinek.

Průzkumu se zúčastnilo 1137 návštěvníků portálu OnlinePráce.

Lidovky.cz, ČTK