6. srpna 2012 20:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Odpoutat od práce se na dovolené dokáže jen třetina Čechů

Muž usnul v trávě, kde ho omylem přejelo auto (ilustrační foto).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž usnul v trávě, kde ho omylem přejelo auto (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA Pouze třetina Čechů se na letní dovolené dokáže zcela odpoutat od práce. Naopak 16 procent lidí si chce během dovolené udržet přehled o tom, co se v práci děje.

V případě nutnosti je ve spojení se svými kolegy, ač nerado, 40 procent lidí. Zbylých 11 procent dotázaných má delší dovolenou podmíněnou tím, že budou alespoň na dálku neustále k dispozici. Vyplývá to z průzkumu serveru OnlinePráce.

PŘEČTĚTE SI:

Odpočinek je pro efektivní práci nezbytný

"Je známo, že odpočinek je pro efektivní práci nezbytný, naopak neschopnost odstřihnout se od povinností i ve chvílích určených relaxování může vést k poruchám soustředění, motivace, výkonu a v extrémních případech i syndromu vyhoření," uvedla Lea Kozáková z OnlinePráce.

Výsledky průzkumu jsou podle ní zajímavé i pro zaměstnavatele, kteří by měli sami posoudit, zda by i pro ně nebylo výhodnější dopřát svým zaměstnancům ničím nerušený odpočinek.

Průzkumu se zúčastnilo 1137 návštěvníků portálu OnlinePráce.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
PRODUCT ENGINEER

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 45 000 - 60 000 Kč