Pátek 7. srpna 2020svátek má Lada 14 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Šlo jen o to, jak obrat 'blbce', popsal šéf Goldman Sachs

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 15.3.2012 15:36
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Rajman 15.3.2012 13:03

Pouze jsme nadzvedli víko,

ale dolu jsme se nespoštěli, chtěla říci paní ministryně.

j. kříž 15.3.2012 12:41

pan Smith asi ještě nebyl v česku

K. Pavlik 15.3.2012 14:30

Re: pan Smith asi ještě nebyl v česku

Tento podvodnik by mohl v Cesku vyucovat jak delat podvody, rozhodne by se tam nic noveho nenaucil.

L. Papazian, Ing. 15.3.2012 12:29

Proto pan DLOUHÝ, člen NERVu je zaměstnán to této firmy!

Je proto pro mne zcela nevěruhodný, vůbec by českému národu, resp. vládě neměl radit, protože by sám potřeboval poradit. Je to převlékač kabátů, který myslí na sebe než na ostatní, takže je dojemné se seznamovat s jeho myšlenkami nejen na úrovni NERV, podle mne českému národu škodí, nahrává temným silám cizích mocností, kterým vyhovuje, když český národ bude chudý a zatracen.

M. Kosejk 15.3.2012 10:51

pokrytci všech zemí...

Jo, vždycky mě dojme, když někdo nadělá prachy na blbečcích - a pak finančně zajištěn se dává do odsudků svého bývalého zaměstnavatele, u kterého si ty prachy vydělal. Částečně je to podobné pokrytectví Babiše, který si 20 let budoval kšeft, který je závislý na rozhodnutí politiků, aby teď  "prozřel" a začal kritizovat systém, na kterém se celou dobu vrchovatě podílel. 

P. Fiala 15.3.2012 9:21

Kde se realizují největší "zisky"

""Banka, pro kterou pracuje například i bývalý ministr průmyslu a obchodu Vladimír Dlouhý, jeho kritiku odmítla.""

Všechny finanční instituce operují s úložkami klientů - masou občanů, a půjčují je s velkými očekáváními vládám (jistota navrácení s úrokem nadprůměrným, je-li premier přístupný, dlouhodobé stálé platby) řízených lídry politických stran, kteří s nimi nehospodaří efektivně, takže se střadatelům jejich úložky znehodnocují, což následně vlády "napravují" zvyšováním daní všeho druhu.

O tom, že si finančníci vytvořili mezinárodní jimi řízené systémy (političtí lídři, média), které jim generují nepřiměřené zisky na úkor mas občanů je evidováno díky vykazování zisků. Tento nepřiměřený stav je navíc realizován téměř ve všech státech světa. Viz statistiky Forbes (při poledu na Německo nás určitě napadnou nějaké myšlenky, a připomenete si snahu Německa i Francie "regulovat" finančníky):

http://econ2.wordpress.com/2012/01/11/forbes-2/

J. Orlík 15.3.2012 8:48

Finanční krize

No, tak mi může vedení Golden Sachs valit do hlavy klíny jaké chce, přesto je mi, po shlédnutí tohoto dokumentu  http://www.csfd.cz/film/283075-financni-krize/  , nad slunce jasnější, o co jde. Vřele doporučuji kouknout na tento dokument. Trvá sice 120 minut, ale kdo má opravdu zájem seznámit se s finanční krizí a s tím, jak to, v amerických bankách, chodí, a počítám, že i jinde,  má možnost si dokumnet stáhnout tady http://uloz.to/xn7PPmm/inside-job-cz-dabing-mp4 . Myslím, že se vám všem budou obracet panenky. Věřím všemu, co "odešlý" manažér GS řekl.

J. Kanioková 15.3.2012 11:47

Díky, už to stahuji

a jsem si jistá, že můžu věřit vašemu hodnocení... Jen ten čas... kdo, sakra, provede, aby měl den 48 hodin :)))))

J. Tínek 15.3.2012 15:36

Re: Finanční krize

Už to stahuji také.Jedno je však jisté, že grázlové světa nemusí mít nutně komunistickou minulost.Mnoho diskutérů totiž automaticky přisuzuje grázlům předchozí komunistickou kariéru.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...