Pondělí 25. května 2020svátek má Viola 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Ohebná televize od LG je fascinující, i když ne moc praktická

Televizor LG Signature OLED TV R | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Televizor LG Signature OLED TV R | foto: Luděk Vokáč, Lidovky.cz

Las Vegas Kolik sekund jste ochotni čekat, než se spustí vysílání, když zapnete televizi? U rolovacího televizoru LG to může být až 10 sekund. Z počátku fascinujících 10 sekund, později asi trochu otravných. Ale pravdou je, že po stránce designu a techniky je nový televizor LG Signature OLED TV R fascinující.

Ohebné displeje budou jasným trendem následujících měsíců a let. Jedním z prvních spotřebitelských zařízení, které takovou techniku dostane, je nový televizor LG Signature OLED TV R. LG už jej v minulosti ukazovalo coby koncept, letos na CESu ale oznámilo hotový produkt, který by se měl zanedlouho vydat k zákazníkům.

Televizor LG Signature OLED TV R
Televizor LG Signature OLED TV R

Pravda, přesnou dostupnost neznáme a cenu můžeme jen hádat, LG ji zatím neodhalilo. Jisté ale je, že 65palcová televize se 4K rozlišením a rolovacím displejem nebude levnou záležitostí: taková technologická novinka může bez problémů stát klidně i půl milionu korun, možná i více.

Ona cena přitom bude opravdu jen cenou za jakési průkopnictví a stylový design novinky. Praktická totiž rolovací televize není. Už jen fakt, že opravdu chvíli trvá, než se televizor srolovaný v podstavci vyroluje do pohotovostního režimu, může po chvíli být docela otravný.

Po designové stránce je také OLED TV R specifickým kouskem, který vyžaduje vhodné umístění do interiéru. Jeho základna je vlastně jakýmsi televizním stolkem s vestavěným soundbarem (sestavou reproduktorů) a nezabírá úplně málo místa. Na stěně pověšená klasická televize je z prostorového hlediska asi praktičtější záležitost.

Jenže Signature OLED TV R je nádherný solitér, kterému to nejvíce bude slušet ve velkých obývácích někde v prostoru a nikoli u stěny. Pro zájemce, kteří si budou moci tuto novinku dovolit, by asi takový prostor neměl být problém.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Kasina a herny mohou otevřít | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Kasina a herny mohou otevřít | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Kasina a herny mohou otevřít | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

BIO příkrmy zdarma? Zapojte se do našeho velkého testu s Nestlé
BIO příkrmy zdarma? Zapojte se do našeho velkého testu s Nestlé

Rozdáváme 50 kusů vanilkové a 50 kusů banánové kaše, spolu se 100 ovocných kapsiček v šesti příchutích. Vyberte si, kterou kaši a kapsičku byste chtěli dostat (od každé kapsičky máme omezený počet kusů, takže vám může přijít i jiná příchuť). K oběma produktům pak musíte do 14 dnů od jejich obdržení napsat recenzi na stránky eMimino.cz. Na podrobnostech se s vámi domluvíme v soukromé zprávě.