12. ledna 2019 15:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Ohebná televize od LG je fascinující, i když ne moc praktická

Televizor LG Signature OLED TV R | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Televizor LG Signature OLED TV R | foto: Luděk Vokáč, Lidovky.cz

Las Vegas Kolik sekund jste ochotni čekat, než se spustí vysílání, když zapnete televizi? U rolovacího televizoru LG to může být až 10 sekund. Z počátku fascinujících 10 sekund, později asi trochu otravných. Ale pravdou je, že po stránce designu a techniky je nový televizor LG Signature OLED TV R fascinující.

Ohebné displeje budou jasným trendem následujících měsíců a let. Jedním z prvních spotřebitelských zařízení, které takovou techniku dostane, je nový televizor LG Signature OLED TV R. LG už jej v minulosti ukazovalo coby koncept, letos na CESu ale oznámilo hotový produkt, který by se měl zanedlouho vydat k zákazníkům.

Televizor LG Signature OLED TV R
Televizor LG Signature OLED TV R

Pravda, přesnou dostupnost neznáme a cenu můžeme jen hádat, LG ji zatím neodhalilo. Jisté ale je, že 65palcová televize se 4K rozlišením a rolovacím displejem nebude levnou záležitostí: taková technologická novinka může bez problémů stát klidně i půl milionu korun, možná i více.

Ona cena přitom bude opravdu jen cenou za jakési průkopnictví a stylový design novinky. Praktická totiž rolovací televize není. Už jen fakt, že opravdu chvíli trvá, než se televizor srolovaný v podstavci vyroluje do pohotovostního režimu, může po chvíli být docela otravný.

Po designové stránce je také OLED TV R specifickým kouskem, který vyžaduje vhodné umístění do interiéru. Jeho základna je vlastně jakýmsi televizním stolkem s vestavěným soundbarem (sestavou reproduktorů) a nezabírá úplně málo místa. Na stěně pověšená klasická televize je z prostorového hlediska asi praktičtější záležitost.

Jenže Signature OLED TV R je nádherný solitér, kterému to nejvíce bude slušet ve velkých obývácích někde v prostoru a nikoli u stěny. Pro zájemce, kteří si budou moci tuto novinku dovolit, by asi takový prostor neměl být problém.

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz