28. listopadu 2012 15:46 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Okay koupí síť prodejen Jena nábytek, dohodě už nic nebrání

Firma Okay má za stoprocentní podíl ve společnosti Jena nábytek zaplatit 100 milionů korun. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Firma Okay má za stoprocentní podíl ve společnosti Jena nábytek zaplatit 100 milionů korun. | foto: Reprofoto

BRNO Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil prodej sítě sedmi prodejen s nábytkem Jena - nábytek společnosti Okay, která patří mezi největší tuzemské prodejce elektroniky a domácích spotřebičů.

Spojení firem podstatně nenaruší hospodářskou soutěž, uvedl předseda úřadu Petr Rafaj.

Firma Okay má za stoprocentní podíl ve společnosti Jena nábytek zaplatit 100 milionů korun. Společnost Jena - nábytek byla založena v roce 1999 a má českého vlastníka. Firma provozuje sedm velkoplošných prodejen s nábytkem v Brně, Českých Budějicích, Hradci Králové, Olomouci, Ostravě a Praze.

Společnost Okay má v Česku a na Slovensku téměř 130 prodejen se spotřební elektronikou a domácími spotřebiči.

Prodejny Jena nábytek v roce 2010 zvýšily tržby meziročně o 105 milionů korun na 385 milionů a vykázaly čistý zisk 1,5 milionu Kč. Výsledky loňského hospodaření firma Jena nábytek zatím nezveřejnila. Vedení obchodní skupiny Okay, která byla založena v roce 1994, letos očekává obrat zhruba šest miliard korun.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!