Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN
22. listopadu 2019 19:37 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Okurky bez plastu. Kaufland je jako první z řetězců zavádí celoročně

Nakupování v Kauflandu, ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nakupování v Kauflandu, ilustrační foto. | foto: Kaufland

PRAHA Kaufland jako první obchodní řetězec bude po celý rok nabízet salátové okurky bez plastové fólie. Společnost počítá, že tím sníží spotřebu plastu o zhruba 50 tun ročně.

Supermarket Kaufland pokračuje ve své snaze výrazně omezit spotřebu plastů. Kromě salátové okurky podobné opatření učinil i u dalších dvou produktů. Plastový pásek u citrónů v síťce nahradil papírový. V obalu ze stejného materiálu se také nově prodává zelenina na polévku.

„Aktuálně jsme se zbavili plastů u tří produktů. Za rok tak ušetříme celkem zhruba sto tun plastového odpadu,“ okomentovala mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

„Šetrnost k přírodě je naší prioritou, kterou se zabýváme kontinuálně, a veškeré kroky vycházejí z dlouhodobého postoje naší společnosti,“ uvedla mluvčí s tím, že řetězec zákazníkům nově nabízí rovněž takzvané nEKOnečné sáčky z textilie, které neslouží pouze k jednorázovému použití.

Společnost Kaufland chce do roku 2025 snížit množství plastového odpadu nejméně o dvacet procent. Všechny produkty vlastních značek by zároveň měli být v obalech z recyklovatelných materiálů.

„Do konce roku vyřadíme z našich prodejen veškeré jednorázové plastové nádobí a plastové vatové tyčinky nahradíme jejich ekologickou variantou,“ dodala Maierl.

Lidovky.cz
Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...