Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -11 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Okurky bez plastu. Kaufland je jako první z řetězců zavádí celoročně

Nakupování v Kauflandu, ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nakupování v Kauflandu, ilustrační foto. | foto: Kaufland

PRAHA Kaufland jako první obchodní řetězec bude po celý rok nabízet salátové okurky bez plastové fólie. Společnost počítá, že tím sníží spotřebu plastu o zhruba 50 tun ročně.

Supermarket Kaufland pokračuje ve své snaze výrazně omezit spotřebu plastů. Kromě salátové okurky podobné opatření učinil i u dalších dvou produktů. Plastový pásek u citrónů v síťce nahradil papírový. V obalu ze stejného materiálu se také nově prodává zelenina na polévku.

„Aktuálně jsme se zbavili plastů u tří produktů. Za rok tak ušetříme celkem zhruba sto tun plastového odpadu,“ okomentovala mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

„Šetrnost k přírodě je naší prioritou, kterou se zabýváme kontinuálně, a veškeré kroky vycházejí z dlouhodobého postoje naší společnosti,“ uvedla mluvčí s tím, že řetězec zákazníkům nově nabízí rovněž takzvané nEKOnečné sáčky z textilie, které neslouží pouze k jednorázovému použití.

Společnost Kaufland chce do roku 2025 snížit množství plastového odpadu nejméně o dvacet procent. Všechny produkty vlastních značek by zároveň měli být v obalech z recyklovatelných materiálů.

„Do konce roku vyřadíme z našich prodejen veškeré jednorázové plastové nádobí a plastové vatové tyčinky nahradíme jejich ekologickou variantou,“ dodala Maierl.

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Žadatelé o pobyt musí pečovat alespoň o jedno dítě mladší 15 let. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Žadatelé o pobyt musí pečovat alespoň o jedno dítě mladší 15 let. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Žadatelé o pobyt musí pečovat alespoň o jedno dítě mladší 15 let. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Advantage Consulting, s.r.o.
PROJEKTOVÝ MANAŽER

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 50 000 - 60 000 Kč