2. srpna 2012 18:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Olympijské holínky byly hned pryč, v prodeji je posledních 800 párů

Holínky české olympijské výpravy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Holínky české olympijské výpravy | foto: Reuters

PRAHA Tmavomodré holÍnky, které při zahájení letních olympijských her vzbudily zájem světových médií, se v českých obchodech Alpine Pro už v pondělí vyprodaly. Společnost včera dopolnila zásoby a nabízí posledních 800 párů bot.

Holinky jsou součástí olympijské kolekce, ze které šly od jejího loňského představení nejvíce na odbyt trička a kšiltovky. "Po slavnostním zahájení olympiády stoupnul výrazně zájem o holinky, a to v Čechách i v Londýně, v Českém olympijském domě, kde nakupují nejen Češi, kteří vyrazili na olympiádu, ale také Britové," uvedl generální ředitel Alpine Pro Ivan Vodička.

Když bude poptávka, stanou se holínky součástí stálé kolekce

Exkluzivní kolekce gumové obuvi, kterou stejně jako celou olympijskou sérii zdobí vzor inspirovaný abstraktním obrazem Františka Kupky, byla vyrobena speciálně pro nástup českých sportovců. Firma tak nepočítala s tím, že by holínky byly součástí stálé kolekce. V případě trvajícího zájmu ale tuto myšlenku nevylučuje.

ČTĚTE TAKÉ:

"Zatím je nemáme v plánu zařadit do stálých kolekcí, ale pokud bude poptávka, samozřejmě o tom budeme uvažovat," dodal Vodička. Pokud by k tomu došlo, olympijské holinky by se zařadily na trh mezi barevné gumové boty s různými vzory a doplňky, o které je v Česku zájem.

"Holínky jsou v kolekci Crocs od roku 2010 a od té doby jsou jedním z nejlépe prodávaných modelů, a to po celý rok. U zákazníků jsou hodně oblíbené, protože jsou lehké a v podstatě nezničitelné," řekla Lýdie Kárníková z online obchodu Urbanlux.

Dodala, že z barev vedou tmavé odstíny černé a modré. V nabídce výrobců, kam mimo jiné patří také známé italské značky, jako jsou Diesel nebo Replay, jsou také holínky zajímavých vzorů od hravých puntíků přes divoké lebky až ke komiksovým motivům. Holinky v závislosti na materiálu, vzoru a značce mohou stát od několika set korun až po několik tisíc. Ty z olympijské kolekce se prodávají za 599 korun, na e-shopu jsou o stovku levnější.

Lidovky.cz, ČTK