Čtvrtek 27. února 2020svátek má Alexandr 5 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Olympionici svolali valnou hromadu Sazky, chtějí Hušákův odchod

Generální ředitel Sazka Aleš Hušák  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel Sazka Aleš Hušák | foto: ČTK

PRAHA Český olympijský výbor (ČOV) svolává mimořádnou valnou hromadu společnosti Sazka. Olympionici chtějí spolu s Orlem prosadit změnu stanov, aby do problémové firmy mohl vstoupit nový vlastník, který by Sazku vytáhl z problémů.

Olympionici o svolání valné hromady usilovali už delší čas proti vůli hlavního akcionáře Sazky, kterým je ČSTV, ale neměli dostatečný akcionářský podíl (ČOV vlastní jen 2 procenta Sazky). Po spojení s Orlem (0,88 procenta) a Sdružením sportovních svazů ČR (SSS - 3,56 procenta) ale tato překážka padla.

Čtěte více

Společně chtějí prosadit, aby se akcionářem Sazky mohl stát kdokoli a ne jen sportovní sdružení. Také požadují odchod ředitele Aleše Hušáka. Sazka musí valnou hromadu svolat do 30 dnů.

Otevření akcionářské struktury strategickému partnerovi
"Akcionáři žádají změnu stanov, která umožní vstup strategického partnera, změny v řízení společnosti a odvolání předsedy představenstva Aleše Hušáka ze všech funkcí," napsal ve zprávě ČOV.

"Akcionáři navrhují, aby se ze stanov Sazky vypustila veškerá ustanovení, která omezují okruh akcionářů společnosti na občanská sdružení působící v oblasti sportu a tělovýchovy. Důvodem je otevření akcionářské struktury strategickému partnerovi, které může vložit do Sazky potřebné prostředky ve formě zvýšení základního kapitálu pro odvrácení závažných rizik vyplývajících z neuvážené investiční činnosti Sazky," požaduje Český olympijský výbor.

Zkreslené informace a nedobytné pohledávky
Vedené společnosti podle ČOV dává akcionářům "zkreslené informace". A olympionici tvrdí, že společnost je předlužená, protože v účetnictví má nedobytné pohledávky a tím pádem jsou závazky firmy větší než její majetek.

"V účetnictví Sazky jsou zaneseny zřejmě nedobytné pohledávky za Občanským sdružením Zelený ostrov ve výši cca 1,734 miliardy českých korun a za společností BESTSPORT, a.s. ve výši cca 5,844 miliardy českých korun," tvrdí ČOV.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!