14. května 2010 11:50 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

OP Prostějov nezíská dotaci. Krach zavinilo vedení, ne globalizace

Obchod s oděvy OP Prostějov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obchod s oděvy OP Prostějov | foto: Reprofoto

PROSTĚJOV Český stát zřejmě nemá nárok získat dotaci z evropského globalizačního fondu na pomoc bývalým zaměstnancům Oděvního podniku (OP) Prostějov. Podle vedení místního úřadu práce OP nesplňuje základní podmínku pro čerpání peněz z fondu. Krach firmy musí být zapříčiněn výslovně světovou hospodářskou krizí, nikoliv chybami vedení podniku.

ČTK o tom dnes informoval ředitel úřadu Vojtěch Pospíšil. OP, který je v konkurzu, propustil na konci dubna asi 600 lidí.

"Z rozhovorů a informací poskytnutých osobami nejzasvěcenějšími, posledním krizovým manažerem a ředitelem Oděvního podniku Jiřím Tuvorou a také předsedou představenstva Milivojem Žákem, vyplývá, že podnik nemusel skončit, kdyby neselhalo jeho vedení," uvedl ve zprávě Pospíšil.

Z podkladů úřadu práce také podle něj vyplývá, že OP masivně propouštěl při likvidaci řady svých mimoprostějovských závodů dlouho před tím, než do Česka dorazila celosvětová krize.

Lidovky.cz, ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?