30. května 2009 9:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Opel spadne do rukou Magny, německá vláda pomůže naposledy

Opel | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opel | foto: AFP

BERLÍN Německá vláda se dohodla s kanadskorakouskou firmou Magna a americkou automobilkou General Motors na plánu na záchranu Opelu. Podle agentur o tom po více než šestihodinovém jednání v berlínském kancléřství dnes informoval německý ministr financí Peer Steinbrück.

Podle Steinbrücka nebylo rozhodnutí jednoduché a pro stát představuje velká rizika. Ta je ale prý možné před daňovými poplatníky hájit. Nabídka na překlenovací úvěr v objemu 1,5 miliardy eur (asi 40,2 miliardy Kč) má však být poslední. I přes to, že se blíží volby, prý stát dalšími financemi nepomůže. Tím dá údajně vláda také najevo, že se nenechá vydírat.

Obě firmy a německá vláda rámcové dohody, podle níž Magna převezme v německé automobilce většinový podíl, dosáhly v již pátek. Pokud by k dohodě nedošlo, skončila by podle DPA firma, která v Německu zaměstnává kolem 25.000 lidí, s největší pravděpodobností v konkurzu.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…