6. ledna 2012 12:59 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Orbán: Dohoda s MMF je pro Maďarsko prioritou

Maďarský premiér Viktor Orbán | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Maďarský premiér Viktor Orbán | foto: ČTK

BUDAPEŠŤ Urychlená dohoda s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) o poskytnutí záložního úvěru je pro Maďarsko prioritou. Po schůzce s ekonomickými ministry a guvernérem centrální banky to dnes řekl premiér Viktor Orbán. Vláda podle něj udělá cokoliv, aby mohla jednání s MMF začít co nejrychleji, uvedla maďarská média.

Orbán jednal s guvernérem centrální banky Andrásem Simorem a také s ministrem národního rozvoje Tamásem Fellegiem, který je zodpovědný za plánování rozhovorů s MMF. Na schůzce byl i Orbánův státní tajemník Mihály Varga a ministr hospodářství György Matolcsy.

ČTĚTE TAKÉ:

Maďarsko se nyní potýká s vážnými ekonomickými problémy, kurz forintu se vůči hlavním světovým měnám v posledních dnech vytrvale propadal a vůči euru se dostal na historické minimum kolem 320 HUF/EUR. Zpráva o schůzce s ekonomickými ministry ale forint podpořila.

Maďaři minulý týden schválili změnu ústavy a několik významných zákonů, mimo jiné také o centrální bance. Budapešť se kvůli tomu dostala do sporu s Evropskou unií i MMF, jehož delegace jednání v Maďarsku před koncem roku nečekaně ukončila.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz