7. prosince 2010 10:31 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Orco bojuje o záchranu. Prodalo budovy v Praze i část projektu Bubny

Nádraží Praha Bubny | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nádraží Praha Bubny | foto: fotodokument.cz - Jan Bezucha

PRAHA Developerská skupina Orco Property Group oznámila prodej tří nemovitostí v Praze o celkové hodnotě 30,7 milionu eur (přibližně 768 milionů korun). Orco prodalo komplexy Vysočanská Gate, Jeremiášova Office Building a Nort East Corner - součást pozemků v oblasti Bubny.

Informoval o tom dnes server Patria.cz. Orco oznámilo, že prodeje nemovitostí v metropoli jsou v souladu se strategií skupiny. Pozemky v oblasti Bubny o celkové rozloze 10.000 metrů čtverečních developer prodal za 8,1 milionu eur společnosti Skanska Property. Pozemky jsou určeny k výstavbě komerčních nemovitostí a byly součástí celkem 25 hektarů, které v oblasti Orco vlastní.

Server píše, že společnosti Skanska Property byla odprodána také Vysočany Gate, kancelářský komplex s celkem 12.000 metry čtverečními v Praze 9 o hodnotě 20 milionů eur.

Na konci listopadu také skupina Orco prodala další kancelářský komplex Jeremiášova office building s 2500 metry čtverečními kanceláří na Praze 5 společnosti JAMP s.r.o. za celkem 2,6 milionu eur.

Skupina Orco zároveň v pondělí informovala o změně splatnosti dluhopisů 2012. Změna je v souladu se záchranným plánem společnosti, který byl dříve schválen pařížským soudem, uvedla Patria.cz.

Společnost Orco patří mezi přední developerské společnosti ve střední Evropě a s jejími akciemi se obchoduje na pražské burze.

ČTK, Lidovky.cz