16. března 2009 12:21 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Orco zastavilo obchodování akcií

Realitní společnost Orco Property Group přerušila až do oznámení svých výsledků za rok 2008 obchodování se všemi cennými papíry. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Realitní společnost Orco Property Group přerušila až do oznámení svých výsledků za rok 2008 obchodování se všemi cennými papíry. | foto: AFP

PRAHA Realitní společnost Orco Property Group přerušila až do oznámení svých výsledků za rok 2008 obchodování se všemi cennými papíry firmy. Loňské výsledky měla oznámit v úterý, dnes však uvedla, že tak učiní až koncem března. Důvodem je, že představenstvo firmy dalo podnět k hloubkovému přezkoumání provozních a strategických možností firmy.

Pražská burza dnes sdělila, že o pozastavení nebo obnovení obchodování s cennými papíry rozhoduje vždy jen burza sama. Proto prý nelze termín obnovení obchodování s akciemi Orca předjímat.

Burza v Praze ráno kvůli zveřejnění informace na žádost firmy přerušila dnešní obchodování s akciemi Orca. Stejný krok podnikla společnost také na burzách v Paříži, Budapešti a Varšavě. V Praze se s cennými papíry společnosti obchoduje od roku 2005.

Akcie společnosti Orco v uplynulém týdnu přidaly 17,1 procenta na 104,54 koruny, když je podpořila i zpráva o změně vlastníků. Za poslední rok však celkově ztratily na pražském trhu cenné papíry firmy více než 90 procent hodnoty.

V pátek potvrdila Prosperita investiční společnost z Orlové na Karvinsku, že se stala největším akcionářem Orka. V současnosti v něm kontroluje podíl kolem pěti procent. Analytici odhadují, že Orco bude mít za rok 2008 ztrátu přesahující 100 milionů eur, tedy kolem 2,65 miliardy korun. V roce 2007 měla firma čistý zisk 87,5 milionu eur (podle tehdejšího kurzu 2,2 miliardy korun).

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!