2. června 2009 11:17 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Ostravský Baník dluží milióny, hrozí mu bankrot

PRAHA Fotbalový klub Baník Ostrava dluží svým dodavatelům i hráčům miliony korun. Jeden z jeho věřitelů, firma Sporttime, již podala na devátý klub fotbalové Gambrinus ligy insolvenční návrh. Předseda představenstva Baníku Tomáš Trucha přiznal, že příčinou nesplácených dluhů je druhotná platební neschopnost klubu.

Firma Sporttime, která je výhradním zástupcem italské značky Kappa, dodává od jara 2006 fotbalistům dresy, sportovní oblečení, kopačky a také míče. Podle návrhu na insolvenční řízení, který firma Sporttime doručila Krajskému soudu Ostrava v pondělí, se dluh Baníku vůči Sporttime vyšplhal již na téměř 3,3 milionů korun. Baník přestal splácet své závazky již v prosinci 2007.

Sportime tvrdí, že Baník dluží peníze i bývalému trenérovi klubu Karlu Večeřovi a některým hráčům, mezi nimiž figuruje bývalý reprezentační obránce René Bolf či záložník Mario Lička, syn generálního manažera Baníku.

Podle dokumentů, které jsou přílohou insolvenčního návrhu, uznal předseda představenstva Baníku Tomáš Trucha vůči firmě Sportime dluh ve výši téměř 2,5 milionů korun. Firmu v polovině března informoval, že Baník již nadále nebude odebírat vybavení Kappa, avšak že dlužnou částku doplatí. Navrhl přitom, že Baník bude od začátku dubna splácet 100 tisíc korun měsíčně.

Jednatele společnosti Sporttime Igora Novotného se nepodařilo zastihnout, podle své asistentky je v zahraničí.

Další podrobnosti o dluzích Baníku si přečtěte ve středečním vydání deníku