Čtvrtek 27. února 2020svátek má Alexandr 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Otec drogerií Schlecker nechal firmu úmyslně zbankrotovat, tvrdí žalobci

Cyklista míjí zavřenou drogerii Schlecker v Berlíně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklista míjí zavřenou drogerii Schlecker v Berlíně | foto: Reuters

STUTTGART Německá prokuratura zažalovala zakladatele zkrachovalého řetězce drogerií Schlecker kvůli úmyslnému bankrotu. Anton Schlecker a členové jeho rodiny podle obžaloby z podniku krátce před bankrotem vyvedli miliony eur.

Společnost Schlecker byla kdysi největším řetězcem drogerií v Evropě a působila i v Česku. Začátkem roku 2012 však vyhlásila platební neschopnost. V důsledku jejího bankrotu přišlo o práci zhruba 25 tisíc lidí, připomněla agentura DPA.

Schleckerova žena Christa a děti Meike a Lars čelí obvinění z napomáhání k bankrotu.

Prokuratura případ vyšetřovala zhruba tři roky, zabývala se například údajnými přesuny peněz na firmy Schleckerových dětí či finančními dary, které prý Schlecker poskytoval svým vnoučatům.

„Je velmi potěšitelné, že následuje právní dohra, protože škody, které Schlecker bankrotem způsobil, jsou velmi velké,“ uvedl Bernhard Franke z odborového svazu Verdi. „Již dříve jsme tušili, že v tom je něco nekalého,“ dodal. Franke zastupoval odbory při jednáních s insolvenčním správcem podniku.

Řetězec Schlecker měl v Německu před vyhlášením platební neschopnosti více než pět tisíc poboček. V Česku firma vlastnila 142 prodejen, které v srpnu 2012 převzala firma p.k.Solvent. Ta zastřešuje největší českou síť drogerií Teta.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

ilustrační snímek - Škoda Kamiq | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Jak Nico měnil triko. Proč Stanciu opustil Spartu? A proč šel do Slavie?

ilustrační snímek - Škoda Kamiq | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když se po rozhovoru loučí, otře čelo a prohodí: „Uf, to bylo hodně otázek!“ Muselo být. Logicky. Zpátky v Praze je...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

ilustrační snímek - Škoda Kamiq | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...