Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Otrokovický Continental Barum kvůli koronaviru přeruší do Velikonoc výrobu pneumatik

Lis na pneumatiky v továrně Continental Barum v Otrokovicích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lis na pneumatiky v továrně Continental Barum v Otrokovicích | foto: Continental Barum

ZLÍN Otrokovický výrobce pneumatik Continental Barum chystá kvůli koronaviru odstávku výroby. Továrna bude stát o nadcházejícím víkendu, poté pojede v omezeném režimu a mimořádná odstávka potrvá od 28. března do Velikonoc. Informovala o tom ve čtvrtek mluvčí společnosti Regina Feiferlíková. Continental Barum je největším zaměstnavatelem ve Zlínském kraji, pracuje v něm asi 5100 lidí.

„Je to preventivní opatření vedení firmy a koncernu Continental z důvodu nákazy i z důvodu omezení odběratelů, automobilek,“ uvedla mluvčí. Odstávka je podle ní domluvená i s odbory.

V sobotu a neděli bude výroba stát, poté od pondělí do pátku budou fungovat jen některé provozy, a to celá výroba nákladních plášťů a část výroby osobních plášťů. „Pojede asi méně než třetina výroby osobních plášťů,“ uvedla mluvčí. Situace se však podle ní může změnit, mimořádná odstávka může za příznivé situace skončit dříve, nebo se naopak prodloužit.

Společnost loni vyrobila 20,013.500 osobních plášťů, o 200 000 kusů víc než o rok dříve. Nákladních plášťů vyrobila společnost 1,472 000, stejně jako předloni, výroba industriálních plášťů vzrostla o rekordních 30 procent na více než 167 000 kusů. Společnosti předloni mírně klesly tržby na bezmála 55,8 miliardy korun, o rok dříve činily 57,2 miliardy korun. Zisk předloni činil 3,04 miliardy korun po zdanění.

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...