21. března 2011 11:22 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pád giganta se urychluje. Sazka podala insolvenční návrh sama na sebe

Sazka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka | foto: Reuters

PRAHA Místopředseda představenstva Sazky Roman Ječmínek podal u Městského soudu v Praze návrh na prohlášení Sazky za insolventní. Ječmínek současně´navrhl, aby úpadek společnosti byl řešen její reorganizací.

Znamená to urychlení procesu vyhlášení insolvence. Soudu teď začala běžet patnáctidenní lhůta, ve které musí rozhodnout. Server Lidovky.cz to zjistil z insolvenčního rejstříku.

Čtěte více:


"Po důkladné zvážení posledního vývoje jsem se, jako jeden ze statutárních zástupců společnosti Sazka, rozhodl splnit svou zákonnou povinnost," řekl k podání svého návrhu Ječmínek. Návrh však neznamená okamžité vyhlášení úpadku, soud se nyní bude dotazovat na názor ještě dalších statutárních orgánů.

Podle Ječmínka není Sazka schopna hradit ani běžné provozní náklady a vyplácet výhry výhercům. "Přes můj nesouhlas požádalo představenstvo společnosti o pozastavení činnosti, a tím se pokusilo de facto ukončit veškeré příjmy společnosti," uvedl Ječmínek.

Jedná se už třetí návrh na insolvenci Sazky v pořadí, tentokrát však naprosto klíčový. Jak již dříve informoval server Aktuálně.cz, mohl by definitivně otevřít cestu k předání moci nad Sazkou z rukou generálního ředitele Aleše Hušáka největším věřitelům firmy. Ti jsou zároveň zájemci o její převzetí.

Zatím dodali žádost o prohlášení insolvence miliardáři Radovan Vítek a Karel Komárek.

Společnost KKCG Karla Komárka Ječmínkův návrh uvítala. "Tento krok považuje za správný a dle zákona jediný možný k záchraně loterijní společnosti a k ochraně zájmů všech věřitelů," reagoval mluvčí firmy Dan Plovajko.

"Dr. Hušák a ostatní členové představenstva by se měli k tomuto návrhu neprodleně připojit. Pouze rychlé insolvenční řízení a reorganizace společnosti může legální formou vyřešit současnou finanční situaci Sazky a zajistit finance pro český sport," doplnil Plovajko.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!