Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 4 °C oblačno Předplatné LN
21. března 2011 11:22 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pád giganta se urychluje. Sazka podala insolvenční návrh sama na sebe

Sazka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka | foto: Reuters

PRAHA Místopředseda představenstva Sazky Roman Ječmínek podal u Městského soudu v Praze návrh na prohlášení Sazky za insolventní. Ječmínek současně´navrhl, aby úpadek společnosti byl řešen její reorganizací.

Znamená to urychlení procesu vyhlášení insolvence. Soudu teď začala běžet patnáctidenní lhůta, ve které musí rozhodnout. Server Lidovky.cz to zjistil z insolvenčního rejstříku.

Čtěte více:


"Po důkladné zvážení posledního vývoje jsem se, jako jeden ze statutárních zástupců společnosti Sazka, rozhodl splnit svou zákonnou povinnost," řekl k podání svého návrhu Ječmínek. Návrh však neznamená okamžité vyhlášení úpadku, soud se nyní bude dotazovat na názor ještě dalších statutárních orgánů.

Podle Ječmínka není Sazka schopna hradit ani běžné provozní náklady a vyplácet výhry výhercům. "Přes můj nesouhlas požádalo představenstvo společnosti o pozastavení činnosti, a tím se pokusilo de facto ukončit veškeré příjmy společnosti," uvedl Ječmínek.

Jedná se už třetí návrh na insolvenci Sazky v pořadí, tentokrát však naprosto klíčový. Jak již dříve informoval server Aktuálně.cz, mohl by definitivně otevřít cestu k předání moci nad Sazkou z rukou generálního ředitele Aleše Hušáka největším věřitelům firmy. Ti jsou zároveň zájemci o její převzetí.

Zatím dodali žádost o prohlášení insolvence miliardáři Radovan Vítek a Karel Komárek.

Společnost KKCG Karla Komárka Ječmínkův návrh uvítala. "Tento krok považuje za správný a dle zákona jediný možný k záchraně loterijní společnosti a k ochraně zájmů všech věřitelů," reagoval mluvčí firmy Dan Plovajko.

"Dr. Hušák a ostatní členové představenstva by se měli k tomuto návrhu neprodleně připojit. Pouze rychlé insolvenční řízení a reorganizace společnosti může legální formou vyřešit současnou finanční situaci Sazky a zajistit finance pro český sport," doplnil Plovajko.

Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!