Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
26. července 2018 14:53 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Patnáct stovek od Lidlu zdarma výměnou za vyplněný formulář? Je to podvod, varuje řetězec

Falešné kupóny kolující po internetu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Falešné kupóny kolující po internetu. | foto: Facebook Lidl

PRAHA Starý trik, tentokrát v novém kabátku. Internetoví podvodníci zacílili na uživatele sociálních sítí, kteří si chtěli ušetřit 1500 korun díky dárkovému poukazu obchodního řetězce Lidl. Stačit k tomu mělo jen vyplnění formuláře a sdílení na sítích. Jenže se jedná o podvodnou praktiku, která může její oběti stát tisíce korun i ztrátu osobních dat.

Chcete si vydělat patnáct set korun na nákup v řetězci Lidl? Stačí vyplnit dotazník a sdílet ho na sociálních sítích, lákají podvodníci důvěřivé internetové uživatele. Jedná se však o podvod, kvůli kterému může člověk lehce přijít o tisíce korun a to kvůli esemeskám, jejichž přijetí vás může vyjít až na sto korun za jednu zprávu. Hrozí také ztráta osobních údajů skrze virus skrytě nainstalovaný do počítače, varuje server Aktuálně.cz, který informaci přinesl.

Ačkoli dotazníky vypadají na první pohled poměrně nevinně (odpovídáte například na otázku, zda jste někdy v Lidlu nakupovali), místy je prozradí podezřelé zprávy o tom, že někdo již kupon obdržel, které jsou psané podivnou směsicí lámané češtiny a angličtiny. Lepší však je na odkazy podobného typu vůbec neklikat, i jejich otevření může totiž způsobit poškození počítače.

Podobný případ není první, už před dvěma lety se podobné falešné kupony objevily na internetu v souvislosti s řetězci Tesco, Albert či Penny. Podvodné weby se navíc často vyskytují na adresách, které se od té oficiální Lidlu liší jen nepatrně.

26.července 2018 v 09:57, příspěvek archivován: 26.července 2018 v 14:13

Milí zákazníci a naši fanoušci, mějte se na pozoru před dalšími podvodnými poukazy! NEJEDNÁ SE O NAŠE NABÍDKY! Prosíme, abyste na výzvy neklikali!!!

Na svém oficiálním Facebookovém profilu už Lidl varoval před podvodnými kupony s tím, že se o nabídku řetězce nejedná.  „Ve všech případech jsme podali trestní oznámení na neznámého pachatele, stejně učiníme i v případě aktuální podvodné soutěže,“ řekla Aktuálně.cz mluvčí řetězce Zuzana Holá.

Nejjednodušší cestou, jak si platnost podobných akcí ověřit, je najít si nabídku přímo na stránkách prodejce. Obzvláště ostražití by pak lidé měli být, pokud mají někam zadávat údaje spojené se svými platebními kartami.

mbMichal Bernáth
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.