4. května 2012 11:12 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Oprava Masarykova nádraží: Penta čeká na stavební povolení

Zrekonstruovaná část Masarykova nádraží v Praze byla slavnostně otevřena 2. prosince | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zrekonstruovaná část Masarykova nádraží v Praze byla slavnostně otevřena 2. prosince | foto: ČTK

PRAHA Investiční skupina Penta chce ještě letos začít s rekonstrukcí Masarykova nádraží v Praze. Přestavba památkově chráněné budovy nádraží by měla stát kolem 300 milionů korun a skončit by měla do dvou let.

Původní osm let starý projekt počítal s přestavbou za osm až devět miliard korun. Informují o tom páteční Hospodářské noviny.

Podle Petra Paličky, který řídí české realitní projekty Penty, nyní firma pracuje na dokumentaci nutné pro stavební povolení. Část z plánované sumy už Penta investovala loni v opravě střechy historické dvorany, jež byla v havarijním stavu. Letos by měla přijít na řadu rekonstrukce podlahy.

Oprava má začít hned
"Precizujeme s Českými drahami rozsah oprav a časový horizont. Máme zájem ukončit rekonstrukci co nejdříve," řekl Palička.

ČTĚTE TAKÉ

Zájem o rychlé jednání potvrdil člen představenstva Českých drah Vladimír Bail. "V této chvíli finalizujeme řešení rozporuplných otázek, které obsahují osm let staré smlouvy. Naše stanoviska se sbližují. Požadujeme ale, aby se nádraží začalo opravovat hned," uvedl.

Částka, která z provozu nádraží poplyne do kapsy soukromníky ovládané developerské firmy Masaryk Station Development, by se měla podle Paličky zvednout z dosavadních zhruba čtyř milionů na 13 až 14 milionů korun ročně.

SPOLEČNOST PENTA

Penta od loňska ovládá firmu Masaryk Station Investments, která je 66procentním akcionářem ve společnosti Masaryk Station Development, v níž zbývající 34procentní podíl vlastní České dráhy. Smlouva z roku 2004 uzavřená firmami předpokládá společný rozvoj území v okolí Masarykova nádraží a následný odkup pozemků v majetku Českých drah.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!