11. července 2012 12:05 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Penta prý jedná o koupi německého Burger Kingu

Burger king menu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Burger king menu | foto: Lidové noviny

Finanční skupina Penta údajně jedná o koupi řetězce rychlého občerstvení Burger King v Německu. Informaci přinesl slovenský server Topky.sk.

Podle informací serveru probíhají jednání o koupi Burger Kingu v Německu už několik měsíců. Mluvčí fiannční skupiny Penta Martin Danko se ale k obchodu odmítl vyjádřit: "Nevyjadřujeme se k žádným firmám, které nepatří do našeho portfolia, a transakce, které nejsou uzavřené, nekomentujeme," sdělil serveru Topky.sk.

Německý Burger King jednání s finanční skupinou Penta nevyvrátil, ale ani nepotvrdil. Pouze napsal, že v současné době jedná s více potenciálními partnery. Další detaily nezveřejnil.

Penta už vlastní masokombináty

Penta není v potravinářství žádným nováčkem. V Polsku vlastní firmu na mražené potraviny Iglotex, která dosahuje průměrného ročního obratu 250 milionů eur a je největším výrobcem mražené pizzy ve střední Evropě. Kromě toho pod Pentu spadají masokombináty Mecom Group na Slovensku a v Maďarsku a český masokombinát Schneider.  

V Německu se fastfoodovému řetězci daří, provozuje tam skoro 700 restaurací. První  otevřel v Berlíně už v roce 1976 . Na Slovensku ale jeho fastfoody neuspěly. Po necelých dvou letech tu své provozovny zavřel letos v únoru.

Burger King

Řetězec rychlého občerstvení Burger King založili v roce 1954 James W. McLamore a David Edgerton a první restauraci otevřeli v Miami. V současné době je Burger King druhou největší sítí fastfoodů na světě. Denně obslouží 11 milionů zákazníků v 82 zemích.

Lidovky.cz