Úterý 11. května 2021svátek má Svatava 28 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Byznys

Penta nabídne za loterijní byznys přes 2 miliardy

Martin Ulčák, Marek Dospiva, Aleš Hušák a Pavel Kořán | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Ulčák, Marek Dospiva, Aleš Hušák a Pavel Kořán | foto: ČTK

PRAHA Investiční skupina Penta Investments učiní návrh na převzetí loterijní činnosti Sazky. Nabídne za ni přibližně dvě miliardy korun.

Nabídku Penta podá hned po vyhlášení konkurzu konkurznímu správci Josefu Cupkovi, tedy zřejmě v pondělí 30. května. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl mluvčí Penty Martin Danko. Penta provozuje sázkovou firmu Fortuna, která chce v létě zahájit vlastní loterii.

"Naše společnost hned zítra dá úplně závaznou nabídku na celý loterijní byznys Sazky. Nabídka bude v sumě převyšující dvě miliardy korun," uvedl dnes mluvčí Penty.

Nabídnutá částka představuje podle Danka hlavně ocenění značky, distribuční sítě a licenčních práv. "Nebavíme se o ostatním majetku Sazky, o movitém a nemovitém majetku," dodal mluvčí.

Vše o kauze Sazka

Schůze věřitelů v pátek rozhodla o uvalení konkurzu na Sazku a soud jej potvrdil. Účinek konkurzu nastane zveřejněním v insolvenčním rejstříku, zřejmě v pondělí 30. května.

Schválením konkurzu představenstvo Sazky ztrácí oprávnění nakládat s majetkem firmy a toto oprávnění přechází na insolvenčního správce Sazky.

KKCG a PPF, které konkurz prosazovaly, mají podle svých prohlášení snahu zachovat činnost Sazky, ale ne se současným vedením. Sazka je v úpadku od konce března.

,

Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...