Úterý 26. května 2020svátek má Filip 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Penta nabídne za loterijní byznys přes 2 miliardy

Martin Ulčák, Marek Dospiva, Aleš Hušák a Pavel Kořán | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Ulčák, Marek Dospiva, Aleš Hušák a Pavel Kořán | foto: ČTK

PRAHA Investiční skupina Penta Investments učiní návrh na převzetí loterijní činnosti Sazky. Nabídne za ni přibližně dvě miliardy korun.

Nabídku Penta podá hned po vyhlášení konkurzu konkurznímu správci Josefu Cupkovi, tedy zřejmě v pondělí 30. května. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl mluvčí Penty Martin Danko. Penta provozuje sázkovou firmu Fortuna, která chce v létě zahájit vlastní loterii.

"Naše společnost hned zítra dá úplně závaznou nabídku na celý loterijní byznys Sazky. Nabídka bude v sumě převyšující dvě miliardy korun," uvedl dnes mluvčí Penty.

Nabídnutá částka představuje podle Danka hlavně ocenění značky, distribuční sítě a licenčních práv. "Nebavíme se o ostatním majetku Sazky, o movitém a nemovitém majetku," dodal mluvčí.

Vše o kauze Sazka

Schůze věřitelů v pátek rozhodla o uvalení konkurzu na Sazku a soud jej potvrdil. Účinek konkurzu nastane zveřejněním v insolvenčním rejstříku, zřejmě v pondělí 30. května.

Schválením konkurzu představenstvo Sazky ztrácí oprávnění nakládat s majetkem firmy a toto oprávnění přechází na insolvenčního správce Sazky.

KKCG a PPF, které konkurz prosazovaly, mají podle svých prohlášení snahu zachovat činnost Sazky, ale ne se současným vedením. Sazka je v úpadku od konce března.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!