29. května 2011 14:18 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Penta nabídne za loterijní byznys přes 2 miliardy

Martin Ulčák, Marek Dospiva, Aleš Hušák a Pavel Kořán | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Ulčák, Marek Dospiva, Aleš Hušák a Pavel Kořán | foto: ČTK

PRAHA Investiční skupina Penta Investments učiní návrh na převzetí loterijní činnosti Sazky. Nabídne za ni přibližně dvě miliardy korun.

Nabídku Penta podá hned po vyhlášení konkurzu konkurznímu správci Josefu Cupkovi, tedy zřejmě v pondělí 30. května. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl mluvčí Penty Martin Danko. Penta provozuje sázkovou firmu Fortuna, která chce v létě zahájit vlastní loterii.

"Naše společnost hned zítra dá úplně závaznou nabídku na celý loterijní byznys Sazky. Nabídka bude v sumě převyšující dvě miliardy korun," uvedl dnes mluvčí Penty.

Nabídnutá částka představuje podle Danka hlavně ocenění značky, distribuční sítě a licenčních práv. "Nebavíme se o ostatním majetku Sazky, o movitém a nemovitém majetku," dodal mluvčí.

Vše o kauze Sazka

Schůze věřitelů v pátek rozhodla o uvalení konkurzu na Sazku a soud jej potvrdil. Účinek konkurzu nastane zveřejněním v insolvenčním rejstříku, zřejmě v pondělí 30. května.

Schválením konkurzu představenstvo Sazky ztrácí oprávnění nakládat s majetkem firmy a toto oprávnění přechází na insolvenčního správce Sazky.

KKCG a PPF, které konkurz prosazovaly, mají podle svých prohlášení snahu zachovat činnost Sazky, ale ne se současným vedením. Sazka je v úpadku od konce března.

Lidovky.cz, ČTK