Pátek 7. srpna 2020svátek má Lada 14 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Penta viděla účetnictví Schleckeru a ztratila o něj zájem

Jedna z uzavřených prodejen Schlecker | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedna z uzavřených prodejen Schlecker | foto: Reuters

BERLÍN Česko-slovenská finanční skupina Penta nebude usilovat o koupi řetězce drogerií Schlecker, který se v Německu ocitl v insolvenci.

Agentuře DPA to v pátek řekl mluvčí Penty Martin Danko. Důvody odstoupení neuvedl. "Dalšího nabídkového procesu se nebudeme účastnit," dodal.

PSALI JSME

Odstoupení Penty následně potvrdil i insolvenční správce Arndt Geiwitz. "Penta opustila okruh zájemců," řekl serveru listu Südwest Presse.

Rozhodnutí Penty podle něj padlo během pátku. "Máme ale ještě pět vážných zájemců, kteří zůstávají," dodal Geiwitz.

Penta ztratila zájem po prostudování účetnictví
Penta podala na koupi Schleckeru jen nezávaznou nabídku. Německý deník Stuttgarter Nachrichten v pátek napsal, že česko-slovenská investiční skupina začala po detailním prostudování účetnictví firmy svůj zájem o finanční vstup do největšího německého řetězce drogerií brzdit. Citoval přitom Danka, který nevyloučil, že společnost závaznou nabídku nakonec vůbec nepodá.

SCHLECKER V INSOLVENCI

Schlecker vyhlásil insolvenci v lednu. Do konce března uzavřel po celém Německu přes 2000 prodejen a o práci přišlo více než 10 000 lidí. Podle DPA na firmu kvůli tomu podalo po celém Německu žalobu už asi 450 bývalých zaměstnankyň. Insolvenční správce vyjádřil obavu, že tyto právní spory mohou odradit případné investory.

Rodinný podnik působí také v Rakousku, Španělsku, Francii, Itálii, Česku, Polsku a Portugalsku. Českého Schleckeru se finanční problémy mateřské společnosti podle dřívějšího vyjádření jeho vedení nijak nedotkly.

Rozhodnutí padne v květnu
Insolvenční správce už dříve uvedl, že rozhodující pro výběr investora bude výše nabídky. Poslední slovo při něm ale budou mít věřitelé. Finální rozhodnutí se očekává v květnu.

FINANČNÍ SKUPINA PENTA

Penta působí v deseti zemích, především v Česku, na Slovensku a v Polsku. Podle informací na webu skupiny vlastní celková aktiva za 3,4 miliardy eur (83,6 miliardy Kč). O jejích aktivitách se v poslední době mluvilo především v souvislosti s korupční aférou Gorila na Slovensku. Penta údajně v letech 2005 a 2006 uplácela vlivné slovenské politiky a úředníky. Pravost informací se ale nepotvrdila a Penta tato tvrzení odmítla.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...