Neděle 27. září 2020svátek má Jonáš 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Penta protestuje proti prodeji Sazky

Sazka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Skupina PPF odmítá protesty Penty proti regulérnosti výběrového řízení na prodej Sazky a vyzývá insolvenčního správce, aby prodej loterijní společnosti řádně dokončil.

PPF a KKCG ve výběrovém řízení za Sazku nabídly nejvyšší částku 3,81 miliardy korun. Penta výběrové řízení považuje za nezákonné, proto se ho nezúčastnila a mimo soutěž nabídla za Sazku pět miliard korun. PPF se ohradila proti nařčení Penty, která označila nejvyšší nabídku svých konkurentů za "legalizaci krádeže ve stylu 90. let".

ČTĚTE VÍCE O PŘÍPADU:

"Skupina PPF, stejně jako ostatní společnosti, které se účastnily soutěže na prodej Sazky organizované insolvenčním správcem, postupovala při podání své nabídky v souladu s insolvenčním zákonem," uvedl mluvčí PPF Milan Tománek. Podle ní zákon nedodržela Penta, když podala nabídku mimo soutěž.

Penta uvedla, že výběrové řízení napadne právně. Chystá čtyři varianty, mezi nimiž je také podání žádosti k Ústavnímu soudu, aby výběrové řízení označil za neplatné.

"Skupina PPF vyzývá konkurzního správce, aby se nenechal zastrašit a řádně dokončil prodej Sazky tak, aby firma s 55letou tradicí mohla pokračovat ve své činnosti," uvedl Tománek. Kritiku Penty odmítá také partner PPF v tendru - skupina KKCG. "Penta měla možnost se zúčastnit transparentního výběrového řízení a takovou nabídku předložit v souladu s insolvenčním zákonem a podmínkami výběrového řízení," uvedl mluvčí KKCG Dan Plovajko.

PSALI JSME:

Mimosoutěžní nabídku Penty podle něj nelze srovnávat s oficiálními nabídkami, které byly předloženy v rámci výběrového řízení.

Sazka se do insolvence a následně do konkurzu dostala kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské O2 areny. Věřitelský výbor poté schválil úvěrovou smlouvu o objemu celkově až 500 milionů korun, které slouží k zachování běžného chodu firmy. Půjčku se splatností dva roky poskytla společnost Moranda.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...