13. ledna 2012 10:39 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pět největších událostí letošního veletrhu CES

Veletrh technologií CES - tablet Samsung | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Veletrh technologií CES - tablet Samsung | foto: ČTK

LAS VEGAS Veletrh technologií a spotřební elektroniky CES v americkém Las Vegas končí. Microsoft na něm byl naposledy, Nokia vytáhla poslední kartu.

1. Nokia hraje vabank

Na veletrhu spotřební elektroniky CES finská společnost vsadila na nový model chytrého mobilu Nokia Lumia 900, který má finského výrobce telefonů zachránit. Úkol nového smartphonu ale není lehký – má totiž dobýt Ameriku. Kdyby se mu to náhodou nepovedlo, má Nokia v záloze ještě jedno řešení. Koupila operační systém Smarterphone a chce se zřejmě vrhnout na výrobu levných mobilů, které dodává do zemí třetího světa.

Nokia Lumia 900

2. Steve Ballmer má jasno.

"Co bude dál? No přece Windows, Windows, Windows!" řekl Steve Ballmer, šéf softwarového gigantu Microsoft na posledním veletrhu CES, kterého se Microsoft účastní.

Microsoft

Americká společnost dále předpověděla, že rok 2012 bude ve znamení elektroniky, která se ovládá hlasem a pohyby. K tomu má pomoci i jejich systém Kinect. Ten byměl pro Windows začít fungovat už 1. února. Ovládat pohybem a hlasem se ale nebudou jen počítače. Technologii Microsoftu totiž budou mít třeba i televize a jiné spotřebiče.

3. Ultrabooky

Ultrabooky jsou supertenké laptopy. Váží kolem kilogramu a půl a jejich tloušťka se pohybuje něco málo přes deset milimetrů.

Oproti notebookům jsou navíc mnohem výkonnější. Letos jich přijde na trh 75 a způsobí podle výrobců revoluci.

Ultrabooky jsou supertenké laptopy

4. Samsung má smělé plány

Jihokorejský výrobce telefonů, firma Samsung, má smělé plány. Její šéf, Choi Gee-sung, totiž oznámil, že Samsung letos sesadí z mobilního trůnu švédskou Nokii a sám bude největším výrobcem mobilů.

Jihokorejský výrobce telefonů, firma Samsung, má smělé plány. Na fotce je její šéf, Choi Gee-sung

5. Supertenká televize

Jen několik milimetrů tenká televize, která má díky nové technologii OLED ještě lepší a opravdovější barvy než dřív. Když jí přikážete, aby se sama zapnula, poslušně to vykoná. Ale to pořád není vše – sama rozpozná vaši tvář a přepne na vaši oblíbenou stanici.

Takové televize představily na veletrhu CES třeba firmy Samsung, Toshiba nebo LG.

Supertenká televize OLED

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz