Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid -1 °C zataženo Předplatné LN

Diskuse k článku: Pět skvělých šunek místo gothaje? Večer je vyhodíme, říká šéf kvality Albertu

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 99
  • Poslední: 17.8.2015 17:15
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
T. Pak 17.8.2015 17:14

samozřejmě je to bohapustá lež...

Čemu se ale divíte, jediné co může ovlivnit kvalitu potravin je konkurence. Nic jiného nikdy nefungovalo a fungovat nebude. Jenže část místních ochotně a ráda uvěřila lžím o "nekvalitních potravinách z dovozu" a z Polska samozřejmě... Něco jsem už procestoval a zodpovědně prohlašuji, že u nás jsou nejhorší potraviny v Evropě (nepočítaje v to Rumunsko) a důvodem je samozřejmě dominance velkovýroben a babišova klanu...

Já když jdu do obchodu snažím se vyhnout těmto "mňamkám" a podporuji cokoli co je dobré a konkurenční a přímo si vybírám zboží z Polska, protože když mohu nakupuji ho i tam...

Je srandovní, že když jsem ještě za komunistů začal pravidelně do Polska jezdit, litoval jsem je kvůli špatnému výběru a kvalitě... Dnes vážení je to přesně naopak... A kdykoli se necháte obelhat a vyhnete se zboží konkurenčnímu protože jste se nechali oblbnout... jen zatloukáte další hřebík do pomyslné rakve potravin v Čechách...

J. Orlík 16.8.2015 7:59

No, můj kamarád, zvaný Masičko, je řezník. A už za bolševika říkal, že pokud si chceme pošmáknout na měkkém salámu, musíme si koupit gothaj. Neboť tam je jasná norma a je striktně dodržována. To, co dnes vidím pod tímto názvem, nemá s gothajem z opavských jatek z předrevoluční doby společného lautr nic. Když ho nakrájím do gulášovky, kostky se nafouknou a vyplavou na povrch.

T. Pak 17.8.2015 17:15

kolego nezlobte se jedl jsem gothaj i za komunistů a i tehdy to byl hnus...

L. Písařík 10.8.2015 14:31

Případ Gothaj: Nedávno jsem koupil mortadellu, cena asi 300Kč/kg, jedl, ale něco mi tam stále chybělo a tak přidal silně česneku a hle, už to mělo chuť jako pravý socialistický Gothaj. Jak vidno - huba která zvykla Gothaji si nemůže vychutnat západní ňamňůvky. Divíte se té ceně za kg? Počítejte se mnou: olomoucké tvarůžky - cena bez slevy 27 Kč děleno váhou 125g se rovná 216Kč/kg. Aspoň je viděj jak luxusné si žijeme. V roce 1998 stály 1,50 Kč, nyní ceny vzrostly 18x, to je skoro jako pitná voda.

P. Zapletal 8.8.2015 9:03

to je ale mr dka chlap!!

J. Kvapil 3.8.2015 19:20

Je fakt, ze kdyz to ma jiny nazev, tak to nelze povazovat za stejny vyrobek. S tim syrupem je to blbost. Syrup se cpe vsude protoze je levnejsi, zadna nahoda.

M. Pechar 16.8.2015 2:18

Jenže  Frühstückfleisch je totéž co Luncheon Meat. Jedenou je to německy, podruhé anglicky. To je jako byste tvrdil, že das Brot je jiný výrobek než chléb.

J. David 29.7.2015 19:25

Kdo má chuť, po chuti mu buď. A také dle naditosti šrajtofle. Tuhle jsem v Albertu koupil šišku echtovního uheráku na základě "vignety" s certifikací (bylo to OK), ale dívali se na mne, jako na naboba, celou šišku dědek kupuje. Klasické šunky krájené nikolivěk, již viditelně je to napumpováno snad fyziologickým roztokem, aby jim to snad neoschlo v regále a mělo to adekvátní "fiskální" hmotnost. A pak ty holky pokladní (fluktuační), to je kapitola sama pro sebe. Pět pokladen, 1-2 v provozu, a furt hlášení, prosím vedoucí na pokladnu číslo 1, storno, nebo kvůli kódu nějaké makové buchty (nemá přilepený čárový kód, který je mnohdy čtečkou nečtivý). Další nešvar je v cigárech (nekuřáci prominou), na kolku je 74, Albert účtuje 77. Nejde o ty 3 kačky, ale o princip, trafikant od vedle by z toho měl takový "štráf", že by měsíc dělal zadarmo. Prý chyba počítače. Svatá prostoto, jsem starej ajťák, tak vím, co je chyba počítače, vrstva datová a vrstva presentační. Asi jsem starej vůl.

P. Zapletal 27.7.2015 15:42

co to bylo za bláboly? zboží musí být identické jinak jde o podvod a klamavou reklamu!!!!

V. Pragacova 26.7.2015 19:09

...nic nevysvětlil, trefné otázky - kroucené odpovědi ... v pracovních otázkách odpovídal-pravdivě(desetiletá zkušenost), kvalitu výrobků - mlžil(tu neovlivní=nevyrábí=nakupuje)

J. Stejskal 26.7.2015 10:03

Pán hájí neobhajitelné. A i když se snaží "být objektivní", některé odpovědi jsou na facku. Koho chleba jíš.....  Nikdo by přece nevěřil, že by mohl být tak pitomý.

J. Dvořák 23.7.2015 21:44

A co takhle nečekat do večera a vyhodit super-hyper lumpy bleskem z republiky ?

M. Pechar 25.7.2015 13:43

Podle kterého zákona? Obávám se, že žádný takový zákon neexistuje, pokud nemáte na mysli zákon lůzy – lynč.

J. Vlk 5.8.2015 13:06

Máte pravdu, je to naiva. Neví, že tento systém JE pro lumpy.

F. Lesniak 25.7.2015 16:24

Tak hloupě nežvaň a vyhazuj!

J. Dvořák 23.7.2015 21:41

V Makru jsem platil bio kuře 750kč ! V Německu stojí kuře v lepší kvalitě 5 eur kilogram! Přibližně stejná váha, necelých 2kg !!!

J. Orlík 24.7.2015 14:47

Celkem by mě zajímalo, jak to BOI kuře od NEBIO kuřete, odlišíte. Víte, když ještě žil tchán, tak pravidelně choval kuřata. Měla kolem tří kilogramů, vyrůstala na zelené trávě a nějakých přírodních krmivech, mělo žluté masíčko a než ho sejmul, trvalo to řadu týdnů. Maso vonělo, mělo krátká vlákna, bylo křehké a měkké. To mohlo být BIO kuře. Vedle toho jsem viděl BIO kuřata v obchodech a málokdy vypadalo, od pohledu, jinak, než ta NEBIO. Asi by to poznal rozbor a taky podle chuti, ale dát na to, že je něco BIO u nás, to bych si vážně stokrát rozmyslel.

J. Dvořák 25.7.2015 15:17

Ta německá kuřata chutnají jako kuřata, tedy nesrovnatelně líp!!!

J. Dvořák 25.7.2015 15:24

Člověče to už byly mladý slepice ! Ovšem určitě BIO protože je nekrmil růstovými hormony ani necpal od narození penicilinem, žejo !!!

J. Orlík 16.8.2015 7:55

Proč myslíte? Když si koupíte v marketu kuře, tak váží i 1,7 kila. A to nemá hlavu, pařáty, peří a vnitřnosti. Ale byla to kuřátka eňo ňuňo.

L. Písařík 10.8.2015 14:35

To nic, pane, v roce 1977 jsem v Kyjevě viděl, jak na trh dovezli kuřata, byla ještě částečně opeřená, vyzáblá a měla barvu bledou, místy fialovou. Tehdy jsem pochopil, proč se kuřeti v ruštině říká CYPLJONEK.

P. Ritter 21.7.2015 12:09

O vyšší ceny potravin v ČR se významně zasloužil pan Kalousek, který zvedl nižší sazbu DPH (potraviny) z 5% za vlády ČSSD až na 15% za vlády ODS. Trojnásobné zvýšení DPH je samozřejmě znát.

J. Jurax 23.7.2015 16:19

Jojo, a socanská vláda byla ráda, že nepopulární práci udělal někdo za ni, a z toho zvýšení tyje. Nebo mi uniklo, že by snížila DPH na potraviny?

P. Ritter 3.8.2015 1:43

Něco tak blbého nemohlo napsat nic jiného než pravicový blban. Kdyby vám sloužila paměť a mozek, tak byste věděl, že právě ČSSD snížila DPH z Klauosvy éry.

J. Jurax 3.8.2015 16:49

Něco tak blbého může napsat jen levicový blban.  Kdybyste byl mentálně schopen sledovat vlákno a pamatoval si, co jste tady 21.7. nažvanil, povšiml byste si, že reaguji na Váš příspěvek pravící doslova "O vyšší ceny potravin v ČR se významně zasloužil pan Kalousek, který zvedl nižší sazbu DPH (potraviny) z 5% za vlády ČSSD až na 15% za vlády ODS. Trojnásobné zvýšení DPH je samozřejmě znát.".

Pochopil?

P. Ritter 21.7.2015 12:00

Chtěl bych jen připomenout různým Rysům a jim podobným, kteří na této diskusi neskutečně dlouho blábolí o tom, jak je možné si pohodlně vybírat ze široké nabídky různých hyper-, super- a jiných marketů - na velmi mnoho vesnicích je zázrak, když tam vůbec nějaký obchod zbyl. 

Lituji seniory, kteří musejí kvůli každému nákupu jezdit kilometry do nejbližší vesnice nebo města pro nákupy, vystát si frontu a pak se domů trmácet s nákupem potravin na pár dní, aby nemuseli jezdit každý den Nějaký diskutérský pisálek beztak napíše, jak se ti senioři mají, když si mohou nakupovat tolik zboží.

P. Ritter 21.7.2015 12:04

Znám to na Moravě, kam jezdím za babičkou. U ní na vesnici "naštěstí" mají obchůdek, který vlastní Vietnamci a vietnamské obchody jsou viděl i v pár jiných vesnicích, ale ty vietnamské obchůdky se nemohou rovnat kvalitou a nabídkou zboží ani tomu nejhoršímu supermarketu ve městě. Na severu Moravy je situace ještě horší - tam už většinou nebývají na vesnicích žádné obchody, jen zavřené a zpustlé budovy bývalé Jednoty. Někde se to řeší pojízdnou prodejnou, která přijede tak jednou za týden a má zboží dražší a sortimentně omezené nebo těm šťastnějším vozí potraviny sousedé, kteří pracují a nakupují ve městě.

J. Orlík 22.7.2015 10:34

TAk ta nepřítomnost obchodů na venkově je dána několika důvody. Jednak většina lidí už nepracuje v místě ale jezdí za prací do města a tak si nakoupí tam. A co nakoupí tam, nenakoupí v místě bydliště. To dá rozum. A takse stávají, z venkovských obchůdkům jakési stanice poslední pomoci, když něco dojde nebo nečekaně přijede návštěva, tak se tam, pro něco malého skočí, ale aby takový venkovský obchod fakt fungoval, musejí tam lidí chodit kupovat pravidelně a ne nákup za stovku.  Navíc je zboží, které do druhého dne vyhodíte, příklad třeba pěčivo. Kdo si koupí včerejší rohlík, že ano? Když v marketu je obrosvský výběr právě vytaženého z pece? Já bydlím v obci, kde je 230 duší a je to typický příklad. Ani ve vedlejší, kde je 15 set lidí, není obchod bůhví jaký, obvykle tam mají jen nejlevnější uzeniny, jeden druh chleba a dva bílého pečiva.

J. Jurax 23.7.2015 16:17

Přesně - na malých vesnicích musí být místní obchod dotovaný, jinak se prostě neuživí. Pokud obecní úřad nemá na dotace, mají místní smůlu. Nebo má velmi omezený sortiment - zpravidla na trvanlivější potraviny a alkohol - a vyšší ceny. A případně pečivo na objednávku.

A. Osvaldová 30.7.2015 8:03

Jak kde a hlavně, jak takový obchod funguje.

Jezdím často do blízké vesnice (cca 2000 obyvatel i s novousedlíky) nedaleko Brna, vzdušnou čarou přibližně 5km od konce města a 4km od marketu Globus. Přitom tady fungují slušně nejen dva místní obchody, ale i soukromý řezník, který má v prodeji vlastní salám, klobásky, uzenou šunku, anglickou slaninu, lalok a tlačenku.  A jezdí si sem kvůli tomu lidé až z města. Ono je to taky o podnikání a podnikavosti a kvalitě toho podnikání. A oba ty obchody mají malé el. pekárničky na dopékání pečiva, takže po celý den mají v nabídce dobrý křupavý rohlík nebo bagetku.

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...