22. února 2011 15:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Petr Fejk nastupuje do Českých drah jako 'ombudsman kvality'

Petr Fejk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Fejk | foto: Lidové noviny

PRAHA Bývalý ředitel pražské Zoo Petr Fejk, nastoupí na nově vytvořenou pozici nazvanou ombudsman kvality v Českých drahách (ČD). Jeho úkolem bude podle generálního ředitele ČD Petra Žaludy další rozvoj služeb a péče o cestující.

Fejk se podle tiskové zprávy ČD bude podílet například na tréninku personálu v oblasti poskytování služeb, jeho lidé budou řešit podněty a stížnosti zákazníků a dostane na starost i pilotní projekt zvyšování kvality služeb ve vlacích EC a IC.

Petr Fejk se dostal do povědomí především jako dlouholetý ředitel pražské zoo. V prosinci opustil na vlastní žádost funkci ředitele Českého centra v New Yorku. Tam nastupoval s velkými ambicemi. Chtěl České centrum na Manhattanu více otevřít veřejnosti a oživit. Zároveň chtěl, aby si Česká národní budova rekonstruovaná za zhruba 800 milionů korun, kde sídlí centrum i třeba konzulát, na sebe alespoň částečně vydělala.

Plány se ale nakonec neuskutečnily. Z Fejkových vyjádření i ze stanovisek vedení Českých center bylo patrné, že obě strany měly rozdílný pohled na vedení instituce i na řešení některých problémů. Fejk se proto nakonec rozhodl, že z New Yorku odejde.

Čtěte více:


 "Věřím, že zřízení pozice ombudsmana kvality, o které se u nás diskutuje už delší dobu, pomůže posunout zákaznický servis na úroveň srovnatelnou s německými nebo rakouskými drahami. Samotné nové soupravy nestačí, polovina úspěchu jsou naši zaměstnanci a jejich vztah k lidem, které vozíme," uvedl v tiskové zprávě generální ředitel ČD Petr Žaluda.

"Vedle transparentního a vyrovnaného hospodaření je zvýšení kvality služeb národního železničního dopravce naší další prioritou," řekl k Fejkově nástupu ministr dopravy Vít Bárta. "Myslím, že Petr Fejk je v tomto ohledu dobrá volba."

Ze zoo přes New York do Českých drah

Petr Fejk se narodil v roce 1964 v Mostu. Vystudoval češtinu, historii a pedagogiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Kariéru pedagoga a později podnikatele v oblasti kultury ukončil v roce 1997 nástupem do funkce ředitele pražské zoologické zahrady, kde strávil 12 let. Celý rok 2010 působil Petr Fejk v New Yorku jako manažer České národní budovy a ředitel Českého centra, odkud se na vlastní žádost vrátil do Prahy.

Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.