Středa 23. září 2020svátek má Berta 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Petr Kellner plánuje pro Česko zbrusu novou banku pro drobné klienty

Petr Kellner na oficiálním snímku z roku 2007. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Kellner na oficiálním snímku z roku 2007. | foto: Lidové noviny

Tuzemský bankovní trh se patrně již v příštím roce rozroste o nového hráče. Finanční skupina PPF, kterou vlastní nejbohatší Čech Petr Kellner, připravuje vznik zbrusu nové banky, která se zaměří na drobnou klientelu.

Kellner však nepůjde cestou koupě některé jiné banky, která již na domácím trhu působí. Naopak, finanční skupina požádala Českou národní banku, aby jí udělila bankovní licenci pro nový finanční dům.

Vybuduje tedy banku na zelené louce, jak sdělil Lidovým novinám zdroj obeznámený s plány finanční skupiny.

PPF nicméně LN potvrdila, že skutečně chystá expanzi do oblasti finančních služeb pro domácnosti a podnikatele. "Segment retailových finančních služeb byl a je jedním z pilířů podnikání skupiny PPF. Připravujeme projekt retailové banky k realizaci během následujícího roku. Více informací v tuto chvíli nemůžeme poskytnout," řekl mluvčí PPF Alexej Bechtin.

PPF UŽ PENÍZE PŮJČUJE

Finanční impérium Petra Kellnera PPF Group už nyní nabízí spotřebitelské půjčky v osmi zemích střední a východní Evropy a také v Asii, a to prostřednictvím skupiny Home Credit. Ta v pololetí vydělala 126 milionů eur (přes 3,1 miliardy korun), což je šestkrát více než ve stejném období roku 2009.

Nová banka, kterou chce PPF na tuzemském trhu provozovat, nebude čistě internetovou bankou, jaké v Česku i v jiných evropských zemích v posledních letech často vznikají. Kromě internetové platformy postaví Kellnerova skupina i pobočkovou síť.
Jak dosvědčuje úspěch polské internetové mBank, prostor pro nové poskytovatele finančních služeb se dá na českém trhu stále nalézt.

Zmiňovaná mBank získala za necelé tři roky svého působení v Česku 340 tisíc zákazníků. Pro bankovní konkurenci příchodem nového hráče nastává i jiný problém než jen hrozba odlivu klientů.

Šéfové peněžních institucí, které v Česku již působí, se v současné době musí bát i o své nejlepší zaměstnance. Přestože k samotnému vzniku nové banky nedojde dříve než v příštím roce, PPF již v současné době nabírá zaměstnance - v průběhu následujících měsíců chce získat desítky lidí.

Další desítky lidí zamíří do PPF Banky, kterou skupina Petra Kellnera již vlastní delší dobu. Navíc i tato banka má v nejbližší době projít výraznou renesancí.

Z nepříliš výrazné banky, zaměřující se na financování firem či projektů, na nichž má skupina PPF zájem, se promění v banku cílící rovněž na bohatou privátní klientelu. "PPF banka trvale zkoumá nejrůznější rozvojové příležitosti a možnosti rozšíření svých klientských služeb," uvedl k tomu bez dalších podrobností mluvčí PPF Bechtin.

Personalisté potvrzují, že na pracovním trhu v bankovní sféře je nebývale živo. Zájem bank o nové pracovníky na všech úrovních až po manažery roste. "Zavedené banky také rozšiřují své týmy a otevírají nové pobočky," upozorňuje Jiří Halbrštát z personální agentury Manpower.

Další podrobnosti si přečtete v pondělním vydání deníku 


Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!