14. prosince 2012 15:23 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Petr Kellner prodá pojišťovny nadvakrát. Celkem za 60 miliard

Petr Kellner na oficiálním snímku z roku 2007. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Kellner na oficiálním snímku z roku 2007. | foto: Lidové noviny

PRAHA Středoevropský pojišťovací gigant Generali PPF Holding působící ve 14 zemích, jehož největší firmou je tuzemská Česká pojišťovna, bude mít jednoho majitele. Menšinový 49procentní podíl patřící nejbohatšímu Čechovi Petru Kellnerovi získá italská skupina Generali a stane se tak jediným majitelem.

Generali má již podle dnes existujících smluv Kellnerův podíl do konce roku 2014 za předem dohodnutých podmínek vykoupit, avšak po příchodu krize se zdálo, že na to nebude mít dost zdrojů.

Generali PPF

Generali PPF Holding je od roku 2008 společným podnikem Assicurazioni Generali a skupiny PPF. Firma má celkem 13 milionů klientů, aktiva pod její správou dosahují 15 miliard eur.

Kellnerův tým a nové vedení pojišťovny však podle zdrojů Lidových novin našli řešení.

Jak vyplývá z informací Lidových novin, akcionáři uzavřou na začátku příštího roku novou dohodu a Generali koupí podíl skupiny PPF nadvakrát.

V roce 2014 zaplatí za 25procentní část a později získá i zbylých 24 procent. Podobné informace založené na svých zdrojích zveřejnil také italský deník Il Messanggero.

ČTĚTE TAKÉ:

Celkem by na účty Petra Kellnera mělo díky budoucím transakcím s Generali připlynout okolo 60 miliard korun. Navíc za to, že ve společném podniku má Generali většinu, již Italové před čtyřmi roky zaplatili přes miliardu eur.

Najdete na Lidovky.cz