9. prosince 2009 15:45 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Petr Kellner se vrhá do zdravotnictví, koupil sedm nemocnic

Petr Kellner na snímku z roku 2007 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Kellner na snímku z roku 2007 | foto: ČTK

PRAHA Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera dostala od antimonopolního úřadu svolení na nákup sedmi nemocnic a poliklinik. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil prodej společnosti Euroclinicum firmě PPF Healthcare. Cenu transakce, na kterou upozornil server tn.cz, firmy nezveřejnily.

Společnost Euroclinicum vlastní nemocnice v Praze Vysočanech a ve Zlíně a polikliniky v Ústí nad Labem, Českých Budějovicích, Pardubicích, Přelouči a Slaném.

Transakci PPF oznámila před měsícem, poté firma čekala na schválení. "PPF dlouhodobě monitoruje investiční příležitosti ve zdravotnictví, v ČR i v zahraničí. Akvizice společnosti Euroclinicum je vstupem do tohoto nového oboru podnikání skupiny," uvedl tehdy mluvčí PPF Alexej Bechtin.Obsahem transakce jsou také centrální manažerské a servisní struktury společnosti Euroclinicum.

Skupina PPF je jednou z největších mezinárodních finančních a investičních skupin v regionu střední a východní Evropy. Jejím hlavním akcionářem je nejbohatší Čech Petr Kellner.

Skupina se zaměřuje na sféry bankovnictví a pojišťovnictví, na investice typu soukromého kapitálu a na kapitálové investice do nemovitostí. Klíčovou holdingovou společností skupiny PPF je PPF Group N. V. se sídlem v Amsterdamu. Za letošní první pololetí skupině PPF klesl čistý zisk na 137 milionů eur, tedy asi 3,5 miliardy korun.

Lidovky.cz

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.