5. dubna 2012 11:21 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Peugeot prodá budovu pařížského ústředí. Bude si ji pronajímat

Peugeot 107, Toyota Aygo a Citroën C1 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peugeot 107, Toyota Aygo a Citroën C1 | foto: Reprofoto

PAŘÍŽ Francouzská automobilka Peugeot Citroën prodá budovu svého pařížského ústředí. Cena byla stanovena na 245,5 milionu eur (šest miliard korun). Budovu si chce pronajímat.

Firma to oznámila na svých internetových stránkách. PSA Peugeot Citroën je po německém Volkswagenu druhým největším výrobcem automobilů v Evropě. Společnost koncem října oznámila, že hodlá v rámci plánu na snížení nákladů zrušit zhruba 6000 pracovních míst.

ČTĚTE TAKÉ:

Firma působí i v České republice, kde má společný podnik TPCA s japonskou automobilkou Toyota. TPCA omezí od května výrobu pouze na čtyři dny v týdnu.

Společnost PSA se v únoru dohodla na vytvoření strategické aliance s americkým konkurentem General Motors. Firmy předpokládají, že aliance přinese roční úsporu kolem dvou miliard dolarů (37 miliard korun).

GM by alianci mohla využít ke snížení provozních nákladů ztrátové evropské divize Opel. PSA by díky ní mohla získat přístup na nové trhy v době, kdy je poptávka po automobilech v Evropě pod tlakem v důsledku dluhové krize.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK