23. července 2013 15:43 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Philippe Guitard se stal ředitelem Veolia Environnement pro střední a východní Evropu

V souvislosti s oznámením nové organizace společnosti Veolia Environnement byl Philippe Guitard jmenován jejím ředitelem  pro Českou republiku a zároveň střední a východní Evropu. Zároveň se stal členem Výkonné rady společnosti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V souvislosti s oznámením nové organizace společnosti Veolia Environnement byl Philippe Guitard jmenován jejím ředitelem pro Českou republiku a zároveň střední a východní Evropu. Zároveň se stal členem Výkonné rady společnosti. | foto: Reprofoto

PRAHA V souvislosti s oznámením nové organizace společnosti Veolia Environnement byl Philippe Guitard jmenován jejím ředitelem pro Českou republiku a zároveň střední a východní Evropu. Zároveň se stal členem Výkonné rady společnosti.

Novou organizaci, která je součástí transformačního plánu Veolia Environnement, představil 8. července Antoine Frérot, předseda představenstva a generální ředitel společnosti.

Philippe Guitard

Narodil se v roce 1960, inženýrská studia dokončil na vysoké škole Polytech v Montpellier. Svou kariéru začal v roce 1985 jako vedoucí inženýr projektu čištění průmyslových vod v Sogea (skupina Générale des Eaux).

Později zastával pozice provozního manažera v Bergeracu, provozního ředitele v regionech Mandelieu-la-Napoule a Cagnes-sur-Mer (společnost Compagnie des Eaux et de l’Ozone). V roce 1995 nastoupil do společnosti Compagnie Générale des Eaux jako regionální ředitel v Ponce (Portoriko). Od roku 1997 působil v České republice jako generální ředitel Vodárny Plzeň.

O dva roky později byl jmenován generálním ředitelem Veolia Voda pro Českou republiku a v roce 2002 generál¬ním ředitelem Veolia Water pro střední Evropu a Rusko. V roce 2008 se stal ředitelem Veolia Water pro Evropu (vyjma Francie).

Tato nová organizace je pokračováním strategie, která se realizuje v posledních dvou letech.

Jejím cílem je vytvořit ze společnosti Veolia Environnement předního dodavatele environmentálních služeb pro průmyslové podniky a municipality, a to díky odborným znalostem v oblasti vodního, odpadového a energetického hospodářství.
 
V nové organizaci je obchodní činnost propojena v rámci každé země osobou ředitele zodpovědného za aktivity vodního i odpadového hospodářství.

Celá skupina Veolia Environnement je nově organizačně rozdělena do devíti geografických zón, které sdružují všechny země a podléhají provoznímu řediteli François Bertreauovi.

Do zóny střední a s východní Evropa, kterou řídí Philippe Guitard, spadá Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Bulharsko, Rumunsko a Německo.  

Dalkia, společná pobočka Veolia Environnement a EDF, vedená Franckem Lacroix, si prozatím ponechá svůj současný systém organizace, s tím že bude výhledově do nové organizační struktury také zahrnuta.

Veolia Enviroment

Do skupiny Veolia Environnement v České republice patří: Veolia Voda Česká republika, Dalkia Česká republika, Marius Pedersen a firma IPODEC – ČISTÉ MĚSTO, vlastněná městskou částí Praha 8 a společností Marius Pedersen.

V České republice má skupina více než 12 600 zaměstnanců a dosahuje obratu 32,3 miliard korun.

Lidovky.cz