27. září 2012 15:38 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Likérka spustila web na rozpoznávání falešného alkoholu

Stock spustil nový web Pij bezpečně, kde si můžete zkontrolovat, zda je vámi zakoupený alkohol nezávadný. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stock spustil nový web Pij bezpečně, kde si můžete zkontrolovat, zda je vámi zakoupený alkohol nezávadný. | foto: www.pijbezpecne.cz

PLZEŇ Poté, co dnes vláda rozhodla o zmírnění prohibice, spustila největší česká likérka Stock internetové stránky www.pijbezpecne.cz. Seznamují spotřebitele s klíčovými identifikačními znaky, podle nichž mohou poznat legální a zdravotně nezávadné výrobky, řekla marketingová ředitelka Stocku Kateřina Harris.

Na pulty obchodů se podle verdiktu vlády v první fázi dostanou bezpečné lihoviny vyrobené před rokem 2012. "Mnoho dalších produktů však mají konzumenti u sebe doma a chtějí se ujistit o jejich pravosti. Spotřebitelé, kteří chtějí mít jistotu, získávají užitečného rádce a pomocníka," uvedla.

Nový web seznámí s ochrannými prvky

Stock registruje řadu dotazů od spotřebitelů, kteří mají nějaký alkohol doma. Nové stránky informují o nejrůznějších ochranných prvcích, jimiž jsou legální produkty opatřeny. "Umožní tak obchodníkům, majitelům restaurací i běžným konzumentům jednoznačně identifikovat, zda drží v ruce poctivý výrobek od Stocku," uvedla ředitelka.

PŘEČTĚTE SI:

Internetové stránky www.pijbezpecne.cz obsahují kompletní přehled portfolia Stocku a podrobně ukazují, na jaké znaky se zaměřit při vizuální kontrole lahve. Jde například o originální dlouhé uzávěry a jejich potisk, správné nalepení kolku a příslušné číselné označení, bezpečnostní prvky na etiketách a na skle lahví. Stránky přitom poskytují i návod, jak z čísla výrobní šarže poznat rok výroby produktu.

"Naše produkty mají tolik bezpečnostních prvků, že je prakticky nemožné je věrně napodobit," uvedla Harris. K nejvýznamnějším poznávacím znakům patří dlouhé uzávěry, etikety s plastickým písmem či lahve s vytlačenými nápisy a kolky, které u výrobků Stocku začínají čtyřčíslím 6085.

Prostřednictvím stránek lze navíc ověřit pravost a nezávadnost konkrétní lahve. Spotřebitel může na emailovou adresu zkontroluj@pijbezpecne.cz zaslat číslo kolku a číslo výrobní šarže z lahve. Obratem bude číselná kombinace ověřena a zákazník dostane písemnou informaci o pravosti zakoupené lahve. Stránky přitom budou průběžně akutalizovány a objeví se na nich další užitečné informace, uvedla.

Lidovky.cz, ČTK