Pondělí 30. listopadu 2020svátek má Ondřej -2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pilát, Rath a Pancová v dobách budování a hojnosti. Podívejte se

Únor 2012: Pavel Pilát s Davidem Rathem nad plány rekonstrukce Jezuitské zahrady v Kutné Hoře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Únor 2012: Pavel Pilát s Davidem Rathem nad plány rekonstrukce Jezuitské zahrady v Kutné Hoře. | foto: Středočeský kraj

PRAHA Ke stíhaným v bobtnající kauze exthejtmana Davida Ratha se nově zařadil stavební gigant Metrostav. Obvinění by si měl brzy vyslechnout i generální ředitel společnosti Pavel Pilát. Muž, který byl s Rathem či Pancovou k vidění často. Zejména v oběžnících Středočeského kraje.

Stačí zadat Pilátovo jméno společně s Rathovým do vyhledávače. Středočeský kraj pod vedením stíhaného hejtmana se plejádou stavebních projektů rád chlubil a tak není divu, že šéf jedné z největších českých stavebních společností, která se na řady veřejných zakázek účastnila, je k vidění v oficiálních materiálech kraje hned několikrát.

DNES JSME O KAUZE TAKÉ NAPSALI:

A to zejména v oběžníku Nemocniční listy, který o projektech financovaných jak z krajského rozpočtu, tak z evropských dotací často a nadšeně informoval. Například loni na podzim Pilát v doprovodu rozesmátého Davida Ratha poklepává na základní kámen při slavnostním zahájení výstavby dětského pavilonu nemocnice v Kolíně.

Září 2011: Zahájení výstavby dětského pavilonu kolínské nemocnice. Zleva Pavel Pilát, David Rath, Petr Chudomel (ředitel nemocnice) a Leo Provaz (projektant).

Září 2011: Zahájení výstavby dětského pavilonu kolínské nemocnice. Zleva Pavel Pilát, David Rath, Petr Chudomel (ředitel nemocnice) a Leo Provaz (projektant).

Právě kvůli možné korupci při jedné z kolínských zakázek – plánovaná výstavba pavilonu O – se podle serveru iHNed.cz policie o Metrostav zajímá.

Duben 2012: Slavnostní otevření Domova seniorů v Kladně. Zleva generální ředitel Metrostavu Pavel Pilát, generální ředitel ESB Zdeněk Osner, ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová, středočeský hejtman David Rath.

Duben 2012: Slavnostní otevření Domova seniorů v Kladně. Zprava generální ředitel Metrostavu Pavel Pilát, generální ředitel ESB Zdeněk Osner, ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová, středočeský hejtman David Rath.

Pilát se loni objevil i po boku tehdejší ředitelky kladenské nemocnice Kateřiny Pancové, když  měsíc před jejím zatčením společně otevírali kladenský domov seniorů. Kvůli vybavení této budovy je zřejmě stíhaná i společnost Puro-klima.

Společně s Davidem Rathem také Pilát připravoval rekonstrukci Jezuitské zahrady v areálu Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře. Společná fotografie nad stavebními plány vyšla loni v únoru jako placená inzerce kraje v deníku Blesk.

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!