13. října 2011 15:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pivovar tušil škodnou. Celníci pak rozbili 'gang falešných piv'

Pivní sudy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pivní sudy | foto: ČTK

PRAHA Celníci minulý týden zadrželi ve středních Čechách šestičlennou organizovanou skupinu, která dlouhodobě "padělala pivo". Plagiátoři však pivo nevyráběli sami. Nakupovali ho levně z lokálního pivovaru a obratem z něj výměnou plastových zátek sudů vytvořili značku jinou – podstatně dražší.

Prodejem dražší značky si pak podle celní správy skupina přišla až na 300 tisíc korun.

"Případ jsme začali řešit v březnu na základě informací od poškozeného velkého pivovaru," sdělil Lidovkám.cz mluvčí Celní správy Jiří Barták.

Jméno lokálního ani plagiovaného pivovaru nechtěl mluvčí specifikovat, upřesnil pouze, že se v případu jednalo o porušení práv duševního vlastnictví "jednoho z deseti největších českých pivovarů".

Jeden ze zadržených měl podle mluvčího přímou vazbu na lokální pivovar. Výrobce však ve vyšetřování případu nijak nefiguruje, neboť prodávané pivo řádně zdaňoval.

O PIVU VÍCE:

Celníci při zásahu našli 40 pivních sudů, které byly opatřené zátkami jiného pivovaru, jehož výrobky jsou dražší. Dalších 250 zátek teprve čekalo na použití.

U jednoho z členů gangu nalezli celníci při domovní prohlídce šest pistolí. Dvě z nich měly tlumiče a vypilovaná čísla. V domě bylo podle mluvčího také 2000 nábojů a pyrotechnika. Celníci případ dále prošetřují.

Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?