4. března 2011 23:58 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

PlayStation má v Nizozemsku smůlu. Kvůli sporu Sony s LG

PlayStation3 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy PlayStation3 | foto: Reuters

TOKIO Celní úředníci v Nizozemsku dočasně zadrželi dodávku herních konzol PlayStation 3 od japonské společnosti Sony. Předcházel tomu soudní příkaz, o který zažádal korejský rival LG Electronics kvůli patentovému sporu.

Sony dnes odmítla uvést další podrobnosti, Nizozemsko přitom představuje významný vstup pro zboží Sony do Evropy. Podle informovaných zdrojů hledá Sony alternativní cesty, jak kontinent zásobovat.

Sony situaci řeší a doufá, že jí situace nepoznamená zásobování Evropy nijak výrazně. Korejská LG Electronics pak oznámila, že se k nevyřešeným právním záležitostem vyjadřovat nebude.

100 000 konzolí týdně
Britský list Guardian napsal tento týden, že byly v Nizozemsku zadrženy desítky tisíc konzol na základě desetidenního zákazu, který nařídil nizozemský soud. Podle jiných zpráv médií Sony posílá do Evropy 100.000 konzolí týdně.

Sony je přesvědčena, že opatření je reakcí na soudní stížnost LG Electronics, podle níž její technologie Blu-ray použitá v konzolách zneužívá patentů LG. Sony stížnosti korejského rivala odmítá a doufá, že opatření bude dočasné.

Bitva mezi Sony a LG Electronics začala, když se gigantům nepodařilo obnovit dohodu o vzájemném sdílení technologií, která vypršela před třemi roky. Oba podniky pak předložily u soudů kvůli údajnému zneužití patentů další stížnosti, napsaly agentury AP a Reuters.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!