Středa 2. prosince 2020svátek má Blanka -5 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Po billboardech zaplatí Mattoni ČT seriál o svém zakladateli

Podnikatel a průmyslník Heinrich baron Mattoni. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podnikatel a průmyslník Heinrich baron Mattoni. | foto: mattoni.cz

PRAHA Partnerství Karlovarských minerálních vod a České televize vyústí v natáčení výpravného historického seriálu Prodavač vod o Heinrichovi Mattonim. Výrobce minerálky nedávno zaplatil veřejnoprávní televizi billboardovou kampaň k 60. výročí vysílání a nově se bude finančně podílet také na natáčení dlouho připravovaného projektu za 100 milionů korun.

„Už to není jen ve stádiu úvah, ale už se bavíme o konkrétních věcech a dohodách,“ potvrdil serveru Lidovky.cz oživení projektu Jan Kuděla, šéf produkční společnosti Golem film, která seriál připravuje. Podle Kuděly by se projekt měl rozjet v červenci a samotné natáčení odstartuje na přelomu roku.

Česká televize zatím oficiální prohlášení nevydala. „Nově schválené programové projekty standardně prezentujeme na plánovaných tiskových konferencích, a to ve chvíli, kdy jsou finálně schválené a smluvně stvrzené,“ řekla serveru Lidovky.cz mluvčí televize Michaela Fričová.

Podle serveru Borovan.cz by se ale smlouvy měly podepisovat v těchto dnech, což potvrzuje i Kuděla. Podle něj by se Karlovarské minerální vody měly na projektu za zhruba 100 milionů korun podílet „dosti zajímavým způsobem.“ Konkrétní částku ale Kuděla sdělit nechtěl.

ČTĚTE TAKÉ:

Server Lidovky.cz minulý týden informoval o tom, že 600 billboardů k 60. výročí vysílání České televize financují právě Karlovarské minerální vody. Mluvčí firmy Bibiana Beňová sponzorství vysvětlovala úspěšnou dlouhodobou spoluprácí a také jako cennou příležitost připomenout 140. výročí značky Mattoni.

Scénář k třináctidílnému seriálu napsal nynější šéfdramaturg ČTJan Otčenášek už v devadesátých letech minulého století na základě úspěšné knihy Dravec Mattoni.

Natáčet už se mělo původně v roce 2003, tehdy ale plány zhatily spory s majitelem práv. O osm let později pak Česká televize projekt zastavila z důvodů škrtů, nákladný projekt za 100 milionů by se totiž měl točit i ve Vídni, Paříži nebo Spojených státech.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...