20. října 2010 10:53 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Po Fifince přichází Myšpulín. O 'čtyřlístkové' známky je velký zájem

Poštu překvapil zájem o známku s Fifinkou, nyní nabízí Myšpulína. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poštu překvapil zájem o známku s Fifinkou, nyní nabízí Myšpulína. | foto: ČTK

PRAHA Po úspěchu samolepicí známky s kreslenou postavičkou Fifinky začne pošta ve středu prodávat známku s další postavičkou ze Čtyřlístku, kocourem Myšpulínem. Známka s Myšpulínem je označena písmenem A pro doručování v rámci ČR. Oznámila to Česká pošta.

Česká pošta začala písmenovou známku s psí slečnou Fifinkou nabízet na konci letošního dubna. Dosud prodala přes tři miliony známek. "Přes neustálé dotisky jsou samolepicí známky s Fifinkou téměř nedostatkovým božím," uvedla mluvčí Marta Selicharová.
Poštu překvapil zájem o známku s Fifinkou, nyní nabízí Myšpulína.
Během času se podle Selicharové ukazuje, že užitečná inovace lasické známky je pro zákazníky důležitá, popularitě sešitků však jistě prospěl i motiv z dětského kultovního komiksu.

Známku navrhl autor Čtyřlístku Jaroslav Němeček, stejně jako grafický motiv na obálce prvního dne vydání a motiv na příležitostném razítku. Zakoupit či objednat lze pouze celý známkový sešitek s deseti známkami, a to za cenu 100 korun. Myšpulín vyšel v nákladu 200.000 sešitků.

Pošta chce postupně nabídnout na známkách všechny postavičky z kresleného Čtyřlístku, tedy i zbývajícího Pinďu a Bobíka. Známka s Pinďou vyjde příští rok v únoru a s Bobíkem asi v květnu.

ČTK, Lidovky.cz

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.