20. května 2018 15:17 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Po těžké nemoci zemřel předseda jihokorejského konglomerátu LG

Předseda správní rady jihokorejského konglomerátu LG Group Ku Pon-mu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda správní rady jihokorejského konglomerátu LG Group Ku Pon-mu. | foto: Reuters

SOUL Ve věku 73 let zemřel po roční nemoci předseda správní rady jihokorejského konglomerátu LG Group Ku Pon-mu, který se podílel na přeměně podniku v globální značku. Informovala o tom v neděli firma, jejíž nejznámější součástí je výrobce elektroniky LG Electronics.

Podle jihokorejských médií Ku zemřel v kruhu své rodiny poté, co v uplynulých měsících absolvoval několik operací mozku, napsala agentura DPA.

Ku se stal předsedou LG v roce 1995. Očekává se, že jeho nástupcem bude adoptivní syn Ku Kwang-mo, který v současnosti řídí jednu z divizí LG Electronics. Nepředpokládá se, že by změna ve vedení narušila chod konglomerátu.

„Ačkoli Ku zemřel v relativně brzkém věku, jeho syn již zastává vysokou pozici. Nedomnívám se, že nastane nějaká velká změna ve struktuře vedení či ve strategickém rozhodování,“ uvedl podle agentury Reuters jeden z analytiků společnosti CEO Score.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz