28. prosince 2014 16:22 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Počet aktivních slevových serverů na českém trhu klesl na 40

Nakupování na internetu (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nakupování na internetu (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA Počet aktivních slevových serverů v ČR klesl letos na 40. Obrat slevového trhu v letošním roce vzrostl na 3,5 miliardy korun, je to 200 milionů více než loni. Rok 2014 byl na slevovém trhu ve znamení stabilizace, zvyšování důvěry a rostoucích útrat, uvedl vyhledávač slev Skrz.cz.

Letos i přes pokles počtu slevových serverů celý trh opět vzrostl. „V roce 2015 poroste trh slevových serverů v mírnějším tempu od pěti do deseti procent. Přestože i v tomto roce došlo ke snížení počtu slevových serverů, nešlo o žádný dramatický úbytek,“ uvedl ředitel Skrz.cz Petr Kováčik. Na konci loňské roku na českém trhu fungovalo 55 slevových portálů.

Letos skončil např. dříve třetí největší slevový server Zapakatel.cz. Nyní Skrz.cz registruje 40 aktivních slevových serverů. „Z tohoto pohledu je největší vlna konsolidace trhu ukončena, přesto lze očekávat, že jednotky slevových serverů budou končit i v průběhu příštího roku. Kromě toho lze očekávat další zvyšování rozdílů mezi velkými a malými slevovými servery. Lze očekávat, že na konci příštího roku bude TOP 5 serverů ovládat více než 90 procent trhu,“ dodal Kováčik.

Na neustálém růstu tržeb se podle něj podílí zkvalitňování služeb slevových serverů a také zvyšování úrovně jejich nabídky. Stoupá také průměrná výše objednávky, která dosáhla 900 korun. Některé slevové servery se začínají specializovat na konkrétní kategorie, další připravují tematické akce.

mdk mal

Lidovky.cz, ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)