16. května 2017 17:51 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Počet ruských turistů v Praze se v letošním roce zvedl o více než polovinu

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA V letošních prvních třech měsících přijelo do Prahy o 52,3 procenta více turistů z Ruska než ve stejném období loni. Počet ruských návštěvníků v minulých letech klesal, mírně růst opět začal až koncem loňského roku. Celkově v prvním čtvrtletí letos navštívilo Prahu 1,38 milionu lidí, což je nárůst o 83 000. V tiskové zprávě to v úterý uvedla mluvčí Prague City Tourism (PCT) Barbora Hrubá.

Zahraničních návštěvníků od ledna do konce března přijelo o 5,7 procenta více než loni. Přibylo i turistů z tuzemska. Za první čtvrtletí jich do české metropole dorazilo téměř čtvrt milionu, což oproti loňskému roku znamená zvýšení o 9,6 procenta.

Podle ředitelky PCT Nory Dolanské chce organizace domácí návštěvníky do Prahy dále aktivně lákat. „I proto jsme začátkem května zahájili outdoorovou kampaň Praha je i vaše!, která láká k návštěvě Prahy po celém Česku,“ uvedla.

Statistiky cestovního ruchu v lednu pozitivně ovlivnila akce Noc hotelů, která lidem nabídla k využití téměř 1400 lůžek v hotelích za zvýhodněnou cenu. Zhruba 41 procent z celkového počtu turistů přijelo v březnu. Národnostní složení zahraničních návštěvníků se s výjimkou většího množství Rusů oproti loňsku příliš nezměnilo.

Nejvíce turistů přijelo z Německa, Ruska, Británie, Itálie a Slovenska. Pokračuje také trend růstu počtu hostů z Asie. Oproti loňsku jich dorazilo o 24,8 procenta více, přičemž polovina připadá na turisty z Jižní Koreje a Číny.

Praha je tradičně nejnavštěvovanějším místem Česka. Za loňský rok počet turistů v metropoli poprvé překonal hranici šesti milionů. Celkem se v českých hotelech, penzionech či kempech loni ubytovalo více než 18,3 milionu hostů.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.