Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Počet zákazníků Vodafonu roste. Minulý rok jich přibylo 160 000

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Lidové noviny

PRAHA Mobilní operátor Vodafone zvýšil v ČR v prvním letošním čtvrtletí meziročně počet zákazníků o 160.000 na 3,777 milionu. Podíl klientů s uzavřenou smlouvou se zvýšil o 0,8 procentního bodu na 69,4 procenta. Vyplývá to z informací mateřské Vodafone Group.

Počet uživatelů fixního připojení k internetu se zvýšil meziročně o 1000 na celkových 15.000.

Konkurenční T-Mobile zvýšil v prvním čtvrtletí počet uživatelů mobilních služeb o procento na více než 6,15 milionu, z toho téměř 3,9 milionu z nich tvořili tarifní zákazníci. Připojení k internetu ve fixní síti u něj využívá 179.000 lidí, včetně 13.000 nových zákazníků.

Celkový počet mobilních zákazníků u O2 ve stejném období vzrostl meziročně o 0,6 procenta na 4,954 milionu. Počet internetových přípojek klesl o šest procent na 718.000.

Mateřský Vodafone minulý týden oznámil, že kupuje některé aktivity kabelové firmy Liberty Global v Německu a na některých dalších trzích včetně operátora UPC v ČR. Transakce podléhá schválení regulátora a měla by být dokončená v příštím roce.

V Česku je 14,5 milionu aktivních SIM karet. Služby operátorů O2, T-Mobile a Vodafone využívá více než 93 procent uživatelů. Zbytek se připojuje přes virtuální mobilní operátory.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....