8. listopadu 2009 19:38, aktualizováno 9. 11 7:41 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pod šéfem Sazky Hušákem se otřásá křeslo, nahradí ho Telička?

Ředitel Sazky Aleš Hušák. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ředitel Sazky Aleš Hušák. | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Pozice šéfa největší tuzemské loterijní společnosti Sazka Aleše Hušáka se údajně začíná otřásat. Podle týdeníku Euro se začalo hovořit o jeho odvolání. Hušák stojí v čele Sazky již 14 let. Jeho pozici prý oslabilo současné vyjednávání s bankami o refinancování úvěrů Sazky.

Mezi případnými nástupci Hušáka se prý objevuje nejčastěji jméno prezidenta Českého tenisového svazu Iva Kaderky, bývalého eurokomisaře a šéfa Ragbyové unie Pavla Teličky a místopředsedy pro ekonomiku Českého olympijského výboru a generálního ředitele nábytkářské společnosti Techo Jiřího Kejvala. Ani jeden z nich ale týdeníku zájem o vedení Sazky nepotvrdil.

Sazka ze zákona musí ze zisku podporovat sport a tělovýchovu. Od roku 2004 hospodaření Sazky negativně ovlivňuje projekt haly v pražských Vysočanech, protože firma musí splácet mnohamiliardové náklady.

Již na jaře varoval před finančními problémy Sazky oficiálním dopisem věřitele této firmy současný ministr financí Eduard Janota.

ČTK