8. srpna 2011 9:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

PODÍVEJTE SE: Tatra ukázala přelomový vůz

Nový model nákladního vozu Tatra Phoenix | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový model nákladního vozu Tatra Phoenix | foto: Tatra a.s.

KOPŘIVNICE Tatra Kopřivnice dnes představila na svých internetových stránkách nový model nákladního vozu Tatra Phoenix. Spolupracovala na něm s nizozemskou společností DAF Trucks N.V. Přední světový producent nákladních vozů bude dodávat Tatře kabiny a motory.

"Primárně jde ale o vůz značky Tatra. Vývoj i výroba jsou naše. Od společnosti DAF nakupujeme některé komponenty," uvedl šéf marketingu společnosti Tatra Martin Najzr.

Nový model nákladního vozu Tatra Phoenix

Nový vůz Tatra, zkonstruovaný i vyrobený v Kopřivnici, se má postupně stát nejdůležitějším produktem v oblasti civilních tržních segmentů.

ČTĚTE TAKÉ:


Automobilka jej chce nabízet firmám ve stavebnictví, důlním průmyslu, lesnictví, při těžbě ropy a plynu, ale i v jiných průmyslových odvětvích.

Nový model nákladního vozu Tatra Phoenix

Tatra předpokládá, že s tímto vozem vstoupí do nových teritorií a získá nové zákazníky. Využít k tomu chce i dealerskou síť společností DAF.


Člen jeho týmu Jiří Kašpárek sdělil, že veřejnost dostane šanci se s novým vozem seznámit v nejbližších týdnech. "Nejprve chceme Tatru Phoenix prezentovat našil dealerům. Pro představení veřejnosti využijeme pravděpodobně některou z akcí, které se budou konat," řekl Kašpárek s tím, že v úvahu přichází například ostravské Dny NATO či Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně.

Moderní kabina i motor
Nová Tatra se podle Kašpárka může pochlubit především modernější a prostornější kabinou ve dvou či třímístné verzi. Zásadní inovací prošel i motor. Je vodou chlazený a dodává ho nizozemská firma PACCAR s holdingu DAF.

Nový model nákladního vozu Tatra Phoenix


"Objem motoru je 12,9 litru. Dosud jsme používali motory chlazené vzduchem," upřesnil Kašpárek s tím, že úpraven byl i podvozek Tatry. "Nyní používáme vzduchové odpružení všech náprav. To přispělo ke zvýšení komfortu jízdy. Díky tomu vůz dosáhne v terénu i vyšší rychlosti," dodal.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.