14. ledna 2016 15:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Podnikatele Korbela, který dluží přes miliardu, po pěti letech dopadli Slováci

Hynek Korbel dluží údajně až 1,2 miliardy korun. Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hynek Korbel dluží údajně až 1,2 miliardy korun. Ilustrační foto | foto: ČTK

BRATISLAVA Slovenská policie zadržela hledaného českého podnikatele Hynka Korbela, který v několika českých bankách údajně zanechal dluhy ve výši 1,2 miliardy korun a zmizel. Z dřívějších informací vyplývá, že česká policie pátrala po Korbelovi více než pět let.

Slovenský soud dnes poslal Korbela do vazby.

Mluvčí krajského soudu v Prešově Michal Drimák ČTK řekl, že soud na základě evropského zatykače uvalil na Korbela takzvanou předběžnou vazbu. Vůči tomuto rozhodnutí podnikatel podal stížnost, o které rozhodne slovenský nejvyšší soud. Na rozhodnutí bude Korbel čekat ve vazbě.

Slovenská policie zadržení Korbela dosud nekomentovala, podle portálu pluska.sk kriminalisté zadrželi podnikatelé již v pondělí ve městě Poprad.

Česká média v minulosti uvedla, že Korbelovi patřila skupina firem Kimos. Její hlavní činností byl obchod se dřevem. Patřila jí i pila v severních Čechách, sklady dřeva a lesy. V nejlepších letech zaměstnávala stovky lidí a dosahovala obratu několik miliard korun.

ČTK