Diskuse k článku: Podnikatele Korbela, který dluží přes miliardu, po pěti letech dopadli Slováci

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 15.1.2016 2:16
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Grycz 14.1.2016 17:55

Prachy jsou v čudu.

P. Ritter 14.1.2016 17:20

V kontextu s tímto případem je zajímavé srovnání s dnešním článkem o přijetí 27 křesťanů ze Sýrie, kteří budou bydlet a PRACOVAT v Jihlavě,

V diskusi pod uvedeným článkem se ohnivě rozebírá, kolik peněz bude stát několik měsíců, po kterých se budou syrští křesťané učit česky a bydlet v městských bytech - pak už budou pracovat a živit se a platit nájem sami - na rozdíl od mnoha diskutérů, kteří žijí ze sociálních dávek třeba už několik let a z nudy píší do diskusí.

Diskuse pod článkem o Korbelovi, který okradl banky o celkem 1.2 miliardy ale moc lidi nebude zajímat, přestože způsobil mnohonásobně vyšší ztrátu.Čecháček si řekne - no co, zloděj okradl zloděje, bankám to patří.Čecháčkovi nedojde, že si banky ty ztráty kompenzují různými poplatky i na něm a on pak zaplatí mnohem víc, než je startovní investice do života u nás, kterou stát sysrským křesťanům dává.Budou u nás pracovat, živit se sami a odvádět daně a budou daleko prospěšnější než ti,kteří závidí Syřanům možnost startu u nás.

J. Zima 15.1.2016 2:16

Demagogie jako když vyšije. Nikdo nemá problém s několika křesťany ze Sýrie, kteří budou pracovat, nicméně je legitimní zajímat se o to kolik jejich integrace bude stát. Srovnejme to např. s Ukrajinci, kterých zde pracuje několik desítek tisíc a nevím, že by jim někdo platil výuku češtiny nebo něco podobného. Podstatné však je, že nejde až tak o peníze jako o to, že zde nechceme agresivní muslimy a to tito Syřané nejsou.

Poukaz na to kolik Korbel ukradl je v této souvislosti přesně na úrovni Rudého Práva ve stylu "A vy zase bijete černochy". Ať ukradl kolik chtěl, nijak z toho nevyplývá, že má stát cokoli platit imigrantům.

Najdete na Lidovky.cz