7. listopadu 2016 16:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Podvodníci ukradli peníze z 20 tisíc účtů Tesco Bank. ‚Jde o velkou částku‘

Logo Tesco Bank. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo Tesco Bank. | foto: Tesco Bank

LONDÝN Zákazníci britské finanční společnosti Tesco Bank se stali terčem útoku kybernetických podvodníků, kterým se podařilo přesunout peníze ze zhruba 20 tisíc účtů. Firma je bankovní divizí maloobchodního řetězce Tesco. Slíbila, že vzniklé finanční ztráty zákazníkům nahradí.

Tesco Bank spravuje zhruba 136 tisíc běžných účtů. Firma v reakci na útok zastavila veškeré internetové transakce, zákazníci nicméně mohou dál používat platební karty k nákupům i k výběru hotovosti.

„Veškeré finanční ztráty plynoucí z těchto podvodných aktivit převezme banka. Zákazníkům nehrozí žádné finanční riziko,“ uvedl generální ředitel společnosti Benny Higgins.

Podle něj firma během víkendu zaznamenala podezřelé aktivity u zhruba 40 tisíců účtů, peníze se útočníkům podařilo převést ze zhruba poloviny z nich. „Domníváme se, že částky, které zmizely, jsou relativně nízké, stále na tom ale pracujeme,“ uvedl Higgins.

Celkové náklady na odškodnění zákazníků budou podle Higginse představovat částku „velkou“, ale ne „obrovskou“. Agentura Reuters nicméně upozorňuje, že i v případě omezených finanční dopadů hrozí společnosti Tesco Bank výrazné poškození pověsti.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz