9. května 2018 15:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Podvodníci zneužili Brigitte Macronovou k propagaci krému proti vráskám

Francouzský prezident Emmanuel Macron s manželkou Brigitte. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouzský prezident Emmanuel Macron s manželkou Brigitte. | foto: Reuters

PAŘÍŽ Několik desítek Francouzek naletělo podle francouzského deníku Le Parisien podvodné kosmetické firmě, která na internetu inzerovala krém proti vráskám a tvrdila, že jej úspěšně používá i manželka prezidenta Brigitte Macronová. Právníci pětašedesátileté francouzské první dámy již oznámili, že se záležitostí zabývají.

Podle Le Parisien firma nejprve použila na svém webu Beauty and truth falešné články, které graficky připomínaly články ze seriózních zpravodajských serverů. V nich se psalo o skvělých účincích krému. Texty doprovázely fotografie zářící Macronové naznačující, že krém, který „by mohl změnit péči o pleť jednou provždy“, používá. Některé ženy si za necelá čtyři eura (102 korun) koupily vzorek, ale po zadání bankovních údajů zjistily, že si pořídily „předplatné“ s cenou 88 eur (2250 korun) za jeden kus.

Advokát Macronové již podle Le Parisien požádal o zablokování příslušných internetových stránek a zvažuje další kroky. Není to přitom poprvé, co podvodníci zneužili jméno první dámy, dodal deník. Na konci března Elysejský palác zjistil, že s odvoláním na Brigitte Macronovou se kdosi dožaduje zvláštního zacházení v luxusních restauracích a hotelích.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
HR SPECIALIST Praha

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč