21. září 2015 10:42 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Pohřební služby šidí pozůstalé. Neuvádí ceny nebo je poskytují dráž, než bylo sjednáno

Hřbitov - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hřbitov - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Pohřební služby v řadě případů šidí pozůstalé, ukázaly kontroly České obchodní inspekce. Inspektoři zjistili nedostatky v téměř 45 procentech kontrol. Celkem jich ČOI ve druhém čtvrtletí provedla 65. Mezi nejčastější prohřešky patřilo řádné nevyplnění objednávky služeb či neuvádění cen u nabízených služeb. Inspekce o tom informovala v tiskové zprávě.

Čtyři pohřební služby porušily zásady poctivosti prodeje, když prodaly výrobky nebo poskytly služby za jiné ceny než bylo sjednáno. Tyto ceny účtovaly nesprávně, tj. v neprospěch spotřebitele. V dalších 16 případech zjistila inspekce porušení povinnosti informovat spotřebitele o ceně. „Jednalo se především o neuvádění cen u nabízených pohřebních služeb a také u doplňkového pohřebního sortimentu. V některých případech sice ceny uváděli, ale bez DPH,“ uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Česká obchodní inspekce uložila v průběhu kontrolní akce poskytovatelům pohřebních služeb celkem 24 pokut v souhrnné výši 51 tisíc korun. „Vzhledem k vysokému poměru zjištění pokračuje kontrolní akce v pohřebních službách až do konce září,“ dodal ústřední ředitel inspekce Mojmír Bezecný.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!